Gündem

Fransa’da 600 Askerde Koronavirüs Tespit Edildi!

Fransa Savunma Bakanlığı koronivürüs konusunda açıklama yaptı. Koronavirüs konusunda en çok ölüm kaybının yaşandığı Fransa’da koronavirüs ile ilgili bir açıklama da Fransa Savunma Bakanı’ndan geldi.

Fransa Savunma Bakanı Parly, 600 askerde koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Parly, durumun takip edildiğini ve ordunun görevlerini yerine getirme konusunda herhangi bir aksama yaşanılmayacağını da ifade etti.

Sabah Saatlerinde İse Fransa’da Terör Saldırısı Yaşandı

Fransa’nın Romans-Sur-Isere semtinde bir bıçaklı saldırı yaşandı. Koronavirüs nedeniyle dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Fransa’da da serbest dolaşım kısıtlaması olduğu halde bir bıçaklı saldırı yaşandı. Saldırının bir terör saldırı olduğu düşünülüyor.

Saat 11.00 sularında gerçekleştiği bildirilen terör saldırısında 2 kişinin hayatını kaybettiği ve en az 7 kişinin de yaralandığı belirtildi. Birçok kişiye bıçakla saldırdığı açıklanan saldırganın İltica isteğinde bulunduğu ve Sudanlı olduğu ayrıca da saldırganın gözaltına alındığı açıklandı.

Fransa’da Koronavirüs’ten Ölenlerin Sayısı Artıyor

Son 24 saatte kaydedilen verilere göre Fransa’da koronavirüs nedeniyle ölüm sayısı  588 artarak toplam can kaybı 6 bin 507’ye yükseldi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede ölüm sayıları gün geçtikçe artmaya devam etmekte. Bilindiği üzere pek çok Avrupa ülkesi gibi Fransa’da koronavirüs ile ilgili tedbirler almakta geç kalmıştı. Ölüm ve vaka sayısının her geçen gün büyük bir artışla devam etmesi ise bununla doğru orantılı olarak görülüyor.

Coronavirüs’ten Koronmak İçin Öncelikli 14 Kural Nedir?

Ellerin sık sık ve en az 20 saniye yıkanması, bulunulan ortamların sık sık havalandırılması, ellerle gözlere, ağza, buruna dokunulmaması, soğuk algınlığı belirtileri olan, kişilerle araya en az 3-4 adım mesafe konulması, kıyafetlerin 60-90°C’de normal deterjanla yıkanması, ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetlerin olması halinde maske takılarak bir sağlık kuruluşuna başvurulması, yurt dışından dönüşlerde ilk 14 günü evde geçirilmesi, yurt dışı seyahatlerinin iptal edilmesi veya ertelenmesi, kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullanılan yüzeylerin su ve deterjanla her gün temizlenmesi, tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçınılması, soğuk algınlığı belirtileri olduğu taktirde yaşlılar ve kronik hastalarla temas edilmemesi, maske takmadan dışarı çıkılmaması, hiçbir kişisel eşyanın (havlu gibi gündelik eşyaların) ortak kullanılmaması, bol sıvı tüketilmesi, dengeli beslenilmesi, uyku düzenine dikkat edilmesi öncelikli 14 kural arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı