Gündem

Fransa’da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Tüm dünyayı sarsan corona virüs, Fransa’yı tüm hızıyla etkisi altına almaya devam ediyor. Avrupa’da virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri olan Fransa’da virüsü kontrol altında tutmak için yeni önlemler alınıyor. Fransa Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamaya göre Fransa’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Fransa’da vaka ve ölüm sayısı hızla artıyor. Fransız hükümeti, vaka sayısının artmasının önüne geçmek için sokağa çıkma yasağı başlattı. Buna göre Fransa’da 15 gün boyunca sokağa çıkmak yasak olacak.

Fransa’da 15 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor

 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yarın yerel saatle, saat 12:00’den itibaren serbest dolaşımın zorunlu bazı haller dışında yasaklanacağını açıkladı. Elysee Sarayı’ndan ulusal sesleniş yapan Macron, koronavirüsle ilgili konuşma yaptı.

Fransa’da yarın 12:00’den itibaren sokağa çıkma yasağı başlayacak ve bu yasak 15 gün sürecek. Fransa halkı yasak süresince sadece işe gidecek ve zorunlu alışverişini yapabilecek.

Macron, uyarılara rağmen Pazar günü park ve bahçelerin kalabalık olduğuna dikkat çekerek, insanların bu davranışlarının doğru olmadığını ve hayatlarını tehlikeye attığını söyledi. Tüm Fransa halkını daha bilinçli davranmaya çağıran Macron, tüm önlemlerin salgının yayılmasını engellemeye yönelik olduğunu belirtti.

Avrupa ülkelerinde İtalya, Almanya ve Fransa’da doruğa ulaşan koronavirüs nedeniyle Fransa’da önlemler alınmaya devam ediyor. Fransa’nın başkenti Paris’te ordunun sokağa indiği görüntüleniyor.

Fransa’da Vaka Sayısı 5400’e Yükseldi

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, France 2 kanalında koronavirüsle ilgili açıklama yaptı. Veran, 900 yeni vaka olduğunu ve Fransa genelinde toplam 5 bin 400 vakaya ulaşıldığını belirterek, hastaların 400’ünün yoğun bakımda tedavi altında olduğunu söyledi.

Veran, corona virüs nedeniyle 29 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve Fransa genelinde toplam 120 can kaybı olduğunu belirterek tüm Fransa halkını virüsle mücadele kapsamında daha bilinçli hareket etmeleri için uyardı.

Fransa’da virüse yakalananlar arasında Cumhuriyetçiler Partisinin Grup Başkanvekili Christan Jacop da bulunuyor. Adalet Bakanı Nicole Belloubet, yaptığı açıklamada tüm ülkede aciliyeti olmayan duruşmaların geçici süreyle ertelendiğini duyurdu. Ayrıca Emmauel Macron’un yaptığı açıklamaya göre belediye seçimlerinin ikinci turu da ertelendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı