Gündem

Fransa’daki Ölüm Sayısında Ciddi Yükseliş

Fransa korona virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri olurken Avrupa merkezlerinden birisi olarak görülüyor. Son 24 saat içerisinde korona virüs sebebiyle 1427 can kaybı daha yaşandı. Fransa’da toplam can kaybı 10 bin 328 oldu.

Avrupa’da korona virüs salgınında İspanya ve İtalya’nın ardından 3. Sırada gelen Fransa, virüse boyun eğmiş durumda. Vakalar her gün hızla artmaya devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanlığı Geneş Müdürü Jerome Salomon, virüs hakkında vatandaşlarına güncel bilgileri paylaştı. Son 24 saatte 3 bin 777 vaka doğrulanarak toplam vaka sayısının 109 bin 69 olduğu açıklandı.Vakaların 30 bin 902’sinin yaşlı bakımevlerinde olurken, ölümlerin de 3 bin 237’si bakımevlerinde gerçekleşti. Toplam can kaybının ise 10 bin 328 olduğu belirtildi.

Serbest Dolaşma Sınırlandırılması Gündemde Yok

Salgının ülkede en üst seviyesine tırmandığını söyleyen Salomon, ülke içerisinde serbest dolaşmaya izin verilmesinin henüz gündemlerinde olmadığını da ekledi. Ayrıca son 24 saatte yaşanan can kaybı Fransa’da korona virüs sebebiyle en fazla ölüm sayısının olduğu gün olarak kayıtlara geçti.

Fransa Başbakanı Edouard Philippe ise serbest dolaşımın zorunlu olmadıkça kaldırılmayacağını ve vatandaşlarının evlerinde durarak salgının yayılma hızının azaltılması gerektiğini vurguladı.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’da sağlık personellerinin maske sıkıntısı çektiğini belirterek önümüzdeki günlerde gelmesi planlanan 2 milyon maske siparişi olduğunu söyledi. Gelecek olan maskeler sağlık personellerine dağıtılacağı gibi Paris’de yaşayan vatandaşlara da dağıtılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı