Gündem

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Ameliyata Alındı!

A Spor İstihbarat Şefi Aykut İnce’nin haberine göre Geçtiğimiz günlerde beyin ameliyatı olan ve taburcu edilen Mustafa Cengiz yeniden ameliyata alındı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz mide kanaması sebebiyle acil ameliyata alındı.

A Spor İstihbarat Şefi Aykut İnce; “Başkan dün gece midesinden ağrı yaşadı ve bugün acil bir şekilde ameliyata alındı. Gelen bilgilere göre Mustafa Cengiz’in durumu iyi.”ifadelerinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ise geçtiğimiz gün, katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir liglerin 12 Haziran’da başlamaması halinde Temmuz ayının ortasında başlatabileceklerinive ellerinde 7 tane alternatif tarih bulunduğunu belirtti.

Nihat Özdemir’in yaptığı açıklamalar ise şu şekilde;

‘Bakanlarımızla bir toplantı yaptık ve herkesin görüşü Haziran’da başlamaktı. ‘Ligler şimdilik 12 Haziran’da başlayacak’ dedim ben. ‘Alternatiflerime göre de Temmuz’da da başlarım ben bu lige’ dedim. Ben neye bakacağım? Türkiye’de koronavirüs olayı nasıl gidiyor? Bence çok iyi gidiyor. Avrupa’da ve dünyada en iyi durumdaki ülkelerin başında Türkiye geliyor. Belki biz Temmuz ayındaki maçlarımızı şimdilik seyircisiz kararı olmasına rağmen belki de seyircili oynayacağız.

“ALMANYA’DA VEFAT SAYISI 8 BİN”

Ben Sağlık Bakanı’yla bir görüşme yaptım. Kendisini çok takdir ediyorum. Bu noktada olmamızın en önemli noktalarından birisi kendisi, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımızdır. Ben ona bir tarih belirlemek istiyoruz biz duramayız dedim. Vefat sayısı Almanya’da 8 binken benim Türkiyemde 4 bin.

“SAĞLIK BAKANIMIZ ‘BEN KARIŞMAM’ DEDİ”

Ben de kendisiyle konuşurken biz bilim kurulu ve sağlık bakanlığı olarak hiçbir şeyinize karışmayız. Siz zaten özerk bir kurumsunuz dedi bize. Ben de bakanımıza Sağlık protokolümüzü gösterdim. İyice inceledi ve kapsamlı, iyi buldu protokolümüzü. Siz bu işte yolunuza devam edin başınız sıkıştığında bana danışabilirsiniz dedi. Her zaman görüşüyoruz. Başım sıkıştığında her zaman kendisini arıyorum bakanımın. TFF’nin önemli bir sağlık kurulu var.

“ALMANYA BİZİM İÇİN REHBER”

Almanya bizim için bir rehber. Nasıl başladıklarını göreceğiz, takip edeceğiz. Birçok ülke bizden kötü olmasına rağmen İtalya, İspanya gibi ülkeler bizden çok daha kötü olmasına rağmen bugün liglerin başlama tarihini açıkladılar.

“SAĞLIK, BU LİGDEN DAHA ÖNEMLİ”

Sağlık Kurulumuzun danışma kurulu var. Onların Türkiye’nin en iyi enfeksiyon doktorlarıdır. Mete Düren var. UEFA’nın sağlık kurulu üyesi. Bütün bunlar bir araya geldiğinde futbola nasıl döneceğimizin protokolünü hazırladık. İtalya’dan, İspanya’dan, Almanya’dan aldık ve bunlardan daha katı bir protokol hazırladık. Sağlıktan hiçbir zaman ödün vermeyiz. Bir kimsenin sağlığı bu ligden daha önemlidir.

“12 KULÜP OYNAMAK İSTİYOR”

Sağlık şartları içerisinde bu ligi oynatmak istiyoruz. Basketbol ve voleybol bizden farklı. Onlar salon spor yapıyorlar. Orada sadece 2 takım oynamak istemiş ancak bende öyle değil ki. Oradaki kulüpler oynamak istemiyorlar. Futboldaki kulüplerimiz ise futbol oynamak istiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı