Gündem

Gamze Pala’yı Boğazından Keserek Katleden Cani Konuştu!

Rize’de öğretmen evinde çalışmakta olan ve aynı zamanda, AKP Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı olan Gamze Pala‘yı, Savaş Dalançıkar ilk önce sırtından yaralayıp daha sonra da bıçak ile boğazını kesmişti. Polis ekipleri tarafınfan ifadesinin alındığı cani Savaş Dalançıkar’ın ifadesi ortaya çıktı.

Verdiği ifadede Gamze Pala’ya ilanı aşk etmiş fakat aşkına karşılık bulamamıştır. Savaş Dalançıkar bu durumu gururuna yedirememiş ve bu sebeple cinayeti işlediğini söylemiştir.

AKP Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı ve Sabancı Öğretmenevi’nin resepsiyonunda çalışan Gamze Pala’yı katil ilk önce tabancayla sırtından yaralamıştır. Daha sonra da bıçakla boğazını keserek öldürmüştür. Dalançıkar, yapılan sorgulamada ise karşılık bulamadığı için bu cinayeti işlediğini ifade etti. Dalançıkar, Gamze Pala’ya çok aşık olduğunu fakat aşkına bir karşılık bulamadığını söylemiş, defalarca girişimde bulunmasına karşılık sonuç bulamayınca, reddedilmeyi kendine yedirememiş ve bu cinayeti gerçekleştirdiğini ifade etti. Dalançıkar, sorgusunun ardından L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Sabancı Öğretmenevin’i ziyaret eden Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu ve MHP İlçe Başkanı Doğan İnce de bina önüne orman gülü bıraktı. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu olayı kınayarak “İlçemizde böyle üzücü bir olayın yaşanması çok acı verici. Kadınlara yönelik saldırı umarım son bulacaktır.” ifadesini kullandı.

HALKIN TEPKİSİ

Pala’nın katledilmesine ilçe halkı da tepki gösterdi. Cinayet duyduğunda çok üzüldüğünü anlatan Erdal Zehiroğlu “Gamze çok iyi bir insandı. Öldüren kişiyi de sık sık görürdük. Buralarda devamlı olarak motosikletiyle dolaşırdı. Çok yazık oldu. Çok Üzüldüm.” dedi. Esnaf Hakan Çukur ise, “İnsan böyle bir şeyin nasıl yapar? Aklım hala almıyor. Öldüren kişiyi birkaç kez burada gördüm.” diye konuştu.

BAKANLIK HEMEN HAREKETE GEÇTİ

Ailesiyle birlikte, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gamze Pala kardeşimizin vahşice katledilmesi hepimizi derinden üzdü. Şiddet bir insanlık ayıbıdır. Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Yargı sürecine de müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı