Gündem

Gediz ve Aydem Elektrik Borçluların Elektriğinin Kesilmeyeceğini Açıkladı!

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini artırırken pek çok karar ve uygulama arka arkaya geliyor. Vatandaşların bir süredir evde kalması, iş yerlerinin üretimine ara vermesi sonucunda elektrik gibi fatura ödemelerinin, kira ödemelerinin nasıl yapılacağı ise merak konusu olmuştu.

Gediz ve Aydem Elektrik’ten bu konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Gediz ve Aydem Elektrik Borçluların Elektriğinin Kesilmeyeceğini Açıkladı!

GEDİZ ve AYDEM Elektrikten Sevindirici Açıklama

GEDİZ ve AYDEM elektrik 30 Nisan’a kadar borçlarına istinaden evlerin elektriğini kesmeme kararı aldı. Elektrik borcu bulunan aboneler, online işlemlerden taksitlendirme uygulamasından yararlanabilecekler. Yapılan açıklamada;

“Küresel salgın nedeniyle kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde, toplumsal dayanışmayı çok önemsiyoruz. Yaşadığımız zor dönemde tüm zamanını evinde geçiren vatandaşlarımızı düşünüyoruz. Evde kal çağrısının ülkemizin ve halkımızın geleceği açısından hayati önem taşıdığının bilinciyle hareket ediyoruz. Kurumsal kültürümüzden kaynaklanan toplumsal duyarlılığımızın gereği olarak bu uygulamamızı halkımıza duyurmayı görev sayıyoruz.” denildi.

EPDK’de Elektrik Fiyatlarına Zam Yapılmayacağını Açıklamıştı

Tüm dünyayla birlikte ülkemizin de olağanüstü bir dönemden geçtiği bu günlerde elektrik zammı ile ilgili de bir karar geldi.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yılın ikinci döneminde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı.

Yılmaz, “2020 yılı Nisan- Mayıs- Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir” şeklinde konuştu. Aynı zamanda Yılmaz, doğal gaz ve elektrik kesinti ile değerlendirmelerde bulundu ve enerji sektörünün her türlü fedakarlığı yapması gerektiğini belirtti.

Gediz ve Aydem Elektrik Borçluların Elektriğinin Kesilmeyeceğini Açıkladı!

Yapılan kurul toplantısının ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz,

“Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”
Akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bazı bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerini de değerlendiren Başkan Yılmaz; henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını, öncelikle vatandaşlardan evde kalmalarını ve mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını beklediklerini kaydetti.

Hayatın akışında sorumlulukların ve ihtiyaçların sürdüğünü ve bu noktada akaryakıt sektöründeki hizmetlerin aksamamasının önemini vurgulayan EPDK Başkanı Yılmaz; “Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için -vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde- yeni önlemler almak söz konusu olduğunda Kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız” şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı