Gündem

Geliri 5 Bin Liranın Altında Olanlara 10 Bin Lira Kredi Desteği Devam Ediyor

Koronavirüs salgını devam ederken vatandaşlara evde kalmaları konusunda uyarı yapılıyor. Pek çok iş yeri bu süreçte kepenk kapattı. Salgının sona ermesi için çalışmalar devam ederken hükümet destek paketi açıkladı. Geliri aile içerisinde toplam 5 bin liranın altında olan aileler için 10 bin lira düşük faizli kredi desteği hayata geçirdi.

1 Nisan tarihinde hayata geçirilen kredi desteğine binlerce başvuru geldiği ve ilginin ilk dört günde son derece yoğun olduğu belirtildi. Vatandaşlar şimdiden kredi desteği konusunda araştırmalar yapmaya başladılar.

Yüzde 0.49 faiz oranıyla verilecek 10 bin liralık kredi desteği için 3 kamu bankası harekete geçti. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla verilecek krediler için başvurular alınıyor.

Kimler Kredi Alabilecekler?

kredi desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Mart ayının son günlerinde gerçekleştirilen açıklamalarda destekler, asgari ücretli, çalışmakta sıkıntı çeken, aileye giren toplam gelirin 5 bin liranın altında olan vatandaşlar için verileceği belirtilmişti.

Kredi ödemeleri 3 farklı tutarda yapılacak. Ödemeler 5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin lira olarak yapılacak. Başvuru sırasında vatandaşlar ihtiyaçları doğrultusunda seçimler yapabilecekler. Kredinin asıl amacı, ev kirası, faturalar ve temel gıda ihtiyaçlarının finanse edilebilmesi olarak ifade edilmişti. Ödemeler Ekim ayında başlayacak. 6 ay süreyle geri ödeme istenmeyecek. Kredinin ödeme süresi 36 ay vade olarak uzatılabilecek. Eşit taksitlerle yapılacak ödemeler için bankalar tarafından çeşitli kolaylıklar sağlanacak.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı