Gündem

Getir Uygulamasının Kuryesi Koronavirüse Yakalanınca Yeni Önlemler Açıklandı

Çevrim içi market uygulaması olarak bilinen Getir İstanbul’da son zamanlarda fazla mesai yapmaya başladı. Evden çıkmayan pek çok kişi market siparişlerini Getir uygulaması üzerinden vermeye başladı. Bu süreçte şirket tarafından beklenmedik bir açıklama yapıldı.

İstanbul Bulgurlu’da bulunan şirket deposunda çalışan ve aktif olarak çalışan bir kuryenin test sonuçlarının pozitif çıktığı belirlendi. Bunun üzerine hemen karantinaya alınan kuryenin tedavi görmeye başladığı duyuruldu. Genel sağlık durumunun son derece iyi olduğu belirtilirken depoda bulunan diğer çalışanlarının da 14 gün boyunca ücretli olarak izne çıkarılmasına karar verildi.

Ürünler İmha Edilecek

getir kurye

14 gün boyunca tüm çalışanların kendilerini izole etmeleri ve virüs belirtileri göstermeleri halinde zaman geçmeden tedaviye başlamaları isteniyor. Bu süreçte koronavirüse yakalandığı belirlenen kuryenin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Depoda bulunan paketlenmemiş ürünler, virüs tehlikesine karşı imha edilecek. Paketli olan gıdaların bu süreçte dezenfekte edilmesi için çalışmalar yapılacak.

Yapılan açıklama çerçevesinde yeni önlemlerle birlikte hizmete devam edecek olan şirketin yeni ekiple birlikte çalışmaya başlayacağı belirlendi. Depo ekibinin dinlendirilmesi ve risklerden arındırılması için tamamen değiştirilmesine karar verildi. Bu süreçte yeni işe girecek ekip için tüm sağlık testlerinin yapılması planlanıyor. İstanbul’da hizmet veren uygulama vatandaşlara market alışverişini kolaylıkla yapmaları için imkan tanırken virüs salgınının engellenmesi için imkan tanıyor.   

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı