Gündem

Giriş-Çıkış Yasağı Olan Şehirlere Kargo Hizmet Veriyor Mu?

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerle 31 şehre giriş-çıkış yasaklanmıştı. Bununla birlikte en merak edilen konu ise kargoların çalışıp çalışmayacağı, giriş-çıkış yasağının kargoları kapsayıp kapsamayacağı konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şöyle belirtmişti;”Ülke içinde yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanların bu şehirlerden transit geçişleri devam edecek. 30 büyük şehrimizle Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışı yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız.”Bu durumdan da anlaşılacağı üzere kargolar çalışmaya devam edecek.

Giriş-Çıkış Yasağı Olan Şehirlere Kargo Hizmet Veriyor Mu?

Kargoların Çalışma Saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo açılış saati 08.30 iken kapanış saati ise 17.00 PTT Kargo hafta sonları hizmet vermiyor.

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Aras Kargo açılış saati 08.00 iken kapanış saati ise 17.30. Aras Kargo hafta sonu ise sadece Cumartesi günü 08.00-13.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

MNG Kargo Çalışma Saatleri

MNG Kargo açılış saati 08.30 iken kapanış saati ise 18.00. MNG Kargo hafta sonu sadece Cumartesi günleri 08.30-14.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo açılış saati 09.00 iken kapanış saati ise 18.00. Hafta sonu da Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sürat Kargo Batı illerinde 09.00’da hizmet vermeye başlıyor. Kapanış saati ise 18.30.

Doğu illerinde ise Sürat Kargo sabah 08.30 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Hafta sonu ise Cumartesi günü 08.30 ile 14.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Satın alınan bir ürün kargo şirketi tarafından eve getirildiğinde kargo çalışanı ile sosyal mesafe korunarak paket alınmalıdır. Paket alınırken mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Kargo paketi evin dışında açılıp paket direkt atılmalı ve sonrasında ev içerisinde herhangi bir yere dokunmadan eller en az 20 saniye ovularak yıkanmalıdır. Paketin içindeki ürün ise balkonda en az 5-6 saat arası havalandırılmalı sonrasında içeri alınmalıdır.

Doç.Dr. Murat Sütçü dışarıdan sipariş edilen gıdalar ile ilgili ise; ‘Yemek siparişini güvenilir bir yerden vermek gerekiyor.Virüs ısıyla ölüyor, yemekler içerisinde olması beklenen bir şey

değil. Ancak yine yanındaki salata ya da başka maddelerin iyice yıkanması gerekiyor.’şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı