Gündem

Google Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler

Korona virüs salgını nedeniyle insanların internet kullanımının arttığı şu günlerde Google Türkiye, en çok aranan kelimeleri açıkladı. İşte Türkiye’nin Google’da aradığı kelimeler.

Google Türkiye 30 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında en çok aranan kelimeleri açıkladı. Google’dan alınan verilere göre ülkemizdeki internet kullanıcıları Google üzerinde en çok ekmek yapımı, uzaktan eğitim ve tıraş makinesi gibi terimleri sıkça aradı. Ülkemizde geçtiğimiz hafta sonu uygulanan ve bu hafta sonu da uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının bu aramalara etki ettiği açıkça görünüyor.

Ülkemizdeki internet kullanıcılarının Google üzerinden yaptığı aramalarda kurum ve kuruluşların da önemli artış gösterdiğini görüyoruz. Yayınlanan raporda, kullanıcıların bir kuruma ya da kuruluşa gitmeden önce Google üzerinden o kurum ya da kuruluş hakkında bilgi aldığı ve açık ya da kapalı olduğunu öğrendiğin görüyoruz. Kullanıcılar ayrıca son dönemde evlerine gıda stoğu yapabilmek adına derin dondurucu aramaları da yapmış durumda.

Google Diğer Ülkelerin Arama Sonuçlarını Paylaştı

Google aramaları sadece Türkiye için açıklanmadı. Google diğer ülkeler üzerinden de nelerin aranıldığını açıkladı. Google Almanya üzerinde en çok aranan kelime maya yapımı olurken, Google İtalya üzerinde en çok aranan kelime ise kurabiye tarifi oldu. İngiliz kullanıcılar ise Google üzerinden karantina günlerinde basketbol potası ve masa tenisi masası kelimelerini aradı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı