Gündem

Güncel Atama Sonuçları

Birkaç gün önce 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleşti. Mili Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen bu atamanın sonuçlarını e-devlet veya personel.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Atama sonrası atanan öğretmenler ne zaman göreve başlayacağı konusunda akıllarda soru işareti kaldı. Öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birkaç gün önce yaptığı açıklamaya göre okullar 30 Nisan’a kadar uzak eğitimin devam edileceği söylendi. Bu açıklama referans alındığında atanan öğretmenlerin 30 Nisan’dan önce görevlerine başlaması ihtimali neredeyse sıfır. Görev yerlerini merak eden yeni atanan öğretmenler MEB’in internet sitesinde yer alan kılavuz üzerinden sorgulama gerçekleştiriyor. Bu süreç hakkında aklında hala soru işareti kalan öğretmenlerimiz için detaylı bir yazı hazırladık.

Süreç Nasıl İşleyecek?

İnternet sitesi personel.meb.gov.tr   üzerinden veya e-devletten atanıp atanmadığınız kontrol edebilirsiniz. Eğer ki atandıysanız sürecin işleyişi hakkındaki yazımızı okumaya devam edin.

Öğretmenlik Görevi İçin Gerekli Belgeler

Sözleşmeli öğretmen olarak atamanız gerçekleşmiş ise aşağıda bulunan belgeleri yanınızda bulundurmanızda fayda var:

  • 6 adet vesikalık fotoğraf
  • Mal bildirimi
  • Elektronik başvuru formunun onaylı örneği
  • Başvuru sırasında sizden Pedagojik Formasyon Belgesi’ni iletmeniz gerekmektedir.
  • Sağlık sorunu olmadığına dair, görevinizi yapmanıza herhangi bir engelin olmayacağı hususunda sağlık kurulu raporu
  • Adli Sicil Kaydınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında sizden istenecek belgeler arasındadır. Güncel olmasına dikkat ediniz.

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerin, kılavuzda yer alan 11.3 maddeye göre mevcut belgeler ile il milli eğitim müdürlüklerine göreve başlama talebinde başvurmaları gerekmektedir. Gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim edenler için sözleşme oluşturularak göreve başlamaları sağlanacak.

Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

Tüm gerekli evraklara sahip olup başvuru yapan öğretmenlerimiz ile sözleşme imzalanacak. Göreve başlama süresi olarak kesin bir yanıt olmamakla beraber 30 Nisan’dan önce gerçekleşmesi pek muhtemel gözükmüyor. Mayıs ve Haziran ayında da başlamazlar ise Eylül ayında başlamalarına kesin gözle bakılıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı