Gündem

Hayat Eve Sığar Uygulaması Üzerinden Maske Kodu Almak Mümkün!

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken bu süreçte vatandaşların bilgilendirilmesi ve risk haritası, sağlık durumu ve konu hakkındaki bilgilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için Sağlık Bakanlığı tarafından bir program üzerinde çalışıldı. Bu programla birlikte pek çok kişi kendi sağlık durumlarını kontrol edebilecekleri gibi risk haritasını da inceleyebilecekler.

Hayat Eve Sığar isimli program ile birlikte her geçen gün yapılan güncellemeler sonucunda daha fazla işlem yapabilmek mümkün. Sağlık Durumu sekmesi altına yeni getirilen bir özellik sayesinde ücretsiz maske kodu alınabilecek.

Risk Durumu Anlık Olarak Gösteriliyor

Teknolojinin tüm imkanlarından sonuna kadar yararlanıldığı program yeni güncellemelerle birlikte daha kontrollü bir şekilde ilerliyor. Artık risk durumu belirli zaman aralıklarında güncellenmek yerine daha kontrollü bir şekilde ilerleyebiliyor. Anlık olarak gösterilen risk durumu ile birlikte vatandaşların daha temkinli davranmaları amaçlanıyor.

Uygulamada risk haritasının yanı sıra en yakın market, otobüs durağı, eczane ve hastane gibi bilgilere de ulaşmak mümkün. Bu sayede acil ihtiyaçlar karşısında vatandaşların kontrollü davranmaları amaçlanıyor. Vatandaşlar karşı tarafın da onaylaması şartı ile sevdiklerini ya da ailelerini bu listeye ekleyerek sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Böylece yakınlarının da riski bölgelerden uzak durmaları sağlanıyor. Türkiye’de gerçekleşen ve günlük olarak işlenen koronavirüs tablosu detaylı bir şekilde uygulamadan incelenebiliyor. Bundan sonraki dönemde de ücretsiz maske kodu alınabilecek.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı