Gündem

Hayvanlarını Gezdiren Vatandaşlar İçin Sevindiren Gelişme!

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken önlemler artırılmaya devam ediliyor. Ülkenin 31 ilinde sokağa çıkma yasağının getirilmesi ile salgının bir nebze olsun kontrol altına alınması ve bu noktada daha fazla ölümün yaşanmaması düşünülmüştü. Sokağa çıkma yasağı sadece hafta sonu geçerli olmak üzere getirildi. Bu sırada sokağa çıkanlara denetim yapan güvenlik güçleri cezalar yazmaya devam etti. Bu kişiler hakkında yasal işlemlerin de başlatıldığı belirlendi.

Yasak boyunca mağdur olan kişilerden bazıları da hayvan sahipleri oldu. Bazı hayvan sahipleri evcil hayvanlarının tuvalet ihtiyacını gidermeleri için evlerinin önüne çıkmak zorunda kaldılar. Bu durumu fark eden güvenlik güçleri yasağı deldikleri gerekçesi ile hayvan sahiplerine cezai işlem uyguladılar. Bu konu hayvan sahiplerinin gündemindeyken çeşitli tartışmalar yaşandı.

Yazılan Cezalar İptal Edilecek!

evcil hayvan sahibi

HAÇİKO kurucusu ve başkanı olarak bilinen Ömür Gedik’te bu konuda gelen şikayetleri değerlendirdi. Hayvan sahiplerinin keyfi olarak sokağa çıkmadıklarını, ihtiyaç dahilinde çıkmak zorunda kaldıkları ve evlerinin çevresinden ayrılmadıklarını dile getirmişti. Ömür Gedik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bu konuda bir görüşme yaptı ve hayvan sahiplerinin şikayetlerini gündeme getirdi.

Yapılan görüşmeden sevindiren haber çıktı. Bakan Soylu bu konuda ceza kesilmesi gibi bir çalışma yapmadıklarını, şimdiye kadar yanlış anlaşılmalardan dolayı kesilen cezalarında yapılacak incelemeler sonrasına iptal edileceğini belirtti. Ömür Gedik alınan bu sevindirici kararı sosyal medya hesabından açıkladı. Pek çok hayvan sever durumdan memnun kalırken, bundan sonraki dönemde de ortaya çıkabilecek endişeler ortadan kaldırılmış oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı