Gündem

İBB Askıda Fatura Uygulaması Siber Saldırının Hedefinde!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlaşmanın bu zor dönemlerde ön plana çıkması için yeni bir çalışmanın yapıldığı belirtildi. Bu çalışma sonrasında faturasını dahi ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar için yeni bir kampanya düzenlendi. Yardım etmek isteyen hayır severlerin bu süreç içerisinde vatandaşların faturalarını ödeyebilmeleri için bir sistem oluşturuldu.

İBB Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabında konu hakkında açıklamalarda bulundu. Sistemin ilgi gördüğü ve kısa sürede pek çok vatandaşın faturalarının ödendiği açıklanmıştı. Açıklamanın hemen ardından İBB askıda fatura uygulamasına siber bir saldırının gerçekleştirildiği öğrenildi. Saldırının ardından İBB tarafından hemen duruma el konuldu. Bunun üzerine yurt dışı erişime kapatmak zorunda kalındığının altı çizildi.

Askıda Fatura Uygulaması Yoğun İlgi Gördü

İBB’nin resmi internet adresinden erişilebilen sistem ile ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar faturalarının numaralarını kayıt ettirebiliyorlar. Kaydın tamamlanmasının ardından zor durumda olan vatandaşlara destek olmak isteyen hayır severler yine bu sisteme giriş yaparak faturaları ödeyebilecekler.

Bir yardımlaşma örneği olarak ifade edilen askıda fatura sisteminin diğer belediyeler ve kurumlar için de örnek teşkil etmesi bekleniyor. Faturalar için İBB tarafından sosyal yardım talebi onaylanmış olan kişilerin faturalarını askıya bırakabilecekleri belirtildi.

Bu süreç belediye tarafından değerlendirmeye alınacak. Değerlendirme sonucunda maddi durumunun yetersiz olduğu tespit edilen vatandaşlar olumlu sonuç alabilecekler. Belediye tarafından onay almamış kişiler faturalarını askıya bırakamayacaklar.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı