Gündem

İBB’de Koronavirüs Salgını Giderek Büyüyor! Sayı 471 Oldu

Koronavirüs salgını hız kesmeden devam ediyor. Salgının kontrol altına alınması için çalışmalar devam etmesine rağmen henüz net bir gelişme sağlanamadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de salgından etkilenen bölgeler arasında oldu. Şimdiye kadar pek çok çalışanın koronavirüse yakalandığı belirlenmişti. Yapılan açıklamalarda çalışan 3 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye sözcüsü olarak görev yapan Murat Ongun konu hakkında açıklamalarda bulundu. Temas sebebiyle hastalığa yakalanan kişi sayısının her geçen gün biraz daha arttığının altı çizildi.

Koronavirüse Yakalanan Kişi Sayısı 471 Oldu

koronavirüs İBB

Belediye sözcüsü tarafından yapılan açıklamaların ardından virüs tespit edilen ve karantinaya alınan kişi sayısı 471 olarak açıklandı. Son olarak çalışanlar arasında bulunan 35 yaşındaki Kadir Kaya’nın da virüse yakalanmasının ardından hayatını kaybettiği belirtildi.

Belediye sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Paylaşımında ‘Salgın her geçen gün belediye içerisinde de etkisini göstermeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarında yapılan testler sonucunda 471 kişinin koronavirüse yakalandığını ve test sonuçlarının pozitif çıktığını gördük. Belediye bünyesinde, İSTGÜVEN’de çalışan 35 yaşındaki Kadir Kaya’da bu süreç içerisinde virüs salgınına yenik düştü. Bugün çalışanımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına ve çalışanlarımıza da baş sağlığı diliyoruz’ dedi.

Belediye içerisinde koronavirüse yakalanan kişi sayısının ilerleyen günlerde artmasından endişe duyuluyor. Gerekli tüm önlemlerin alındığı ve uygulandığı özellikle belirtildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı