Gündem

İçişleri 41 Yerleşim Yerindeki Karantinayı Kaldırdı

Korona virüs önlemleri kapsamında karantina altına alınan 14 ilde 41 yerleşim yerindeki karantina bugün saat 15.00 itibari ile kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamanın devamında 58 ildeki 227 yerleşim yerinde karantina kararı uygulandığını açıkladı.

Korona virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı yönergesi gereği, şehir ve ilçelerde kurulan umumi hıfzısıhha kurulları ve pandemi kurulları yetki alanları içinde bulunan yerleşim yerleri ile ilgili kararlar alabiliyorlar. Bu kapsamda il ve ilçe yönetimleri içindeki kurullar, gerekli görülen yerleşim yerleri ile ilgili yasaklama ve sınırlandırma uygulayabiliyor. Bu tip kurumların kurulmasındaki amaç alınacak kararların daha hızlı alınmasını sağlamak ve böylece oluşan olumsuz durumların kısa sürede giderilmesini sağlamaktır. Şimdiye dek bu amaç doğrultusunda alınan kararlar kamuoyu tarafından da olumlu bulunmakta.

Korona virüs kapsamında il veya ilçe kuruluşları ile alınan kararlar uyarınca bugün saat 15.00 itibari ile karantina altına alınan yerleşim yerleri arasında 58 şehirde bulunan 3 ilçenin tamamı, 2 ilçenin merkezi, 6 belde, 85 mahalle, 115 köy ve 16 mezra bulunmakta. Bu bölgelerde yaşayan nüfus miktarı ise 251 bin 726.

Korona Virüs Kapsamında Karantina Altına Alınan Bazı Yerler

  • Manisa Alaşehir ilçesine bağlı Caberfakılı Mahallesi karantina altına alındı.
  • Ardahan Damal ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi karantina altına alındı
  • Sivas Şarkışla ilçesine bağlı Yapracık Köyü ve Gölova ilçesine bağlı Boğazköy Köyü karantina altına alındı.
  • Giresun’un Çamoluk ilçesi Karadikmen Köyü karantina altına alındı.
  • Sakarya ili Adapazarı’na bağlı Vişne Sokak ve Egemen Sokak karantina altına alındı.
  • İstanbul Bağcılar’da 4 mahallede bulunan 4 apartman için karantina kararı alındı.
  • Adana Tufanbeyli ilçesi il pandemi kurulunca karantina altına alınan 3 ilçeden biri oldu. Karantina süresi 15 gündür devam ediyor.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı