Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Yeni Açıklama Geldi!

Koronavirüs sürecinde alınan önlemlere bir yenisi daha getirilmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan yeni karar sonrasında hafta sonu boyunca 2 gün geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Yasağın devamlı hale gelip gelmeyeceği merak konusu olurken, vatandaşlar sokağa çıkma yasağına birkaç saat kal sokağa döküldü. Virüsün engellenmesi için yapılan ve bir önlem olarak ifade edilen sokağa çıkma yasağının daha tehlikeli bir boyuta dönüşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Tartışmalara neden olan sokağa çıkma yasağının akıbeti merak konusu oldu. Bu gece yarısı sonlanması beklenen yasak hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmaya başladı. Yapılacak yeni bir açıklama ile yasağın uzatılacağına yönelik bazı açıklamalar tepkilere neden oldu.

İçişleri Bakanlığından Yasak Hakkında Yeni Açıklama!

içişleri bakanlığı açıklama

Akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağının akıbeti konusunda merakla beklenen açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda ’31 ilimizde gerçekleştirilen iki günlük sosyal medya yasağı daha önce söylendiği gibi 24:00 itibariyle bitecek. Bazı illerimizde bazı vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına uymadıklarını tespit ettik. Bu noktada gerekli cezai işlemlerimiz başlatıldı. Sokağa çıkma yasağı süresince tedbirlere uyum sağlamayan ve yasağı delen toplam 24 bin 88 kişi için adli ve idari işlemler gerçekleştirildi. Yasak bu gece itibariyle son bulacak. Tekrar bir yasak olması halinde vatandaşlarımızla bu konuyu paylaşacağız. Hafta içi hayatın normale dönmesi bekleniyor. İşe giden vatandaşlarımız haricinde evden çıkması gerekmeyen vatandaşların sosyal izolasyona uyum sağlamalarını bekliyoruz’ ifadelerine yer verildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı