Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan Tüm Valiliklere Genelge! Denetimler Artacak!

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor. Normalleşme süreci ile birlikte vaka sayılarında yeniden bir artış yaşanmış ve bu durum kısa süre içerisinde salgında ikinci dalga korkusunu gündeme getirmişti. Bunun ardından günlük vaka sayısının binin altına düşmesi için çalışmalar devam ederken henüz binin altına düşmediği de biliniyor. Bunun asıl nedeni olarak insanların maske takmamaları ve sosyal mesafe kurallarına uymamaları olarak açıklandı.

81 İlin Valiliğine Genelge Gönderildi

İçişleri Bakanlığı bundan sonraki dönemde işlerin daha kötüye gitmemesi için harekete geçti ve ardından 81 ilin Valiliğine konu hakkında bir genelge gönderdi. ‘Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler’ isimli genelge ile birlikte bu süreçte alınması gereken önlemler ve yapılacak denetimlerin detayları hakkında bilgi verildi.

81 ilde gerçekleşecek olan denetimlerde şehrin her bölgesinin kapsadığı ifade edildi. Kafeler, restoranlar, sinema salonları, eğlence merkezleri, güzellik merkezleri, internet kafeler, düğün ve nikah salonları, sahiller ve daha pek çok alanın 8 Temmuz Çarşamba gününden itibaren sıkı bir denetime tabi tutulması bekleniyor.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından şehir içi ve şehirler arası toplu taşımaların da gerekli denetimlerle birlikte incelenmesi bekleniyor. Mekanlarda yapılacak olan denetimler ise uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmiş olacak. Yapılacak denetimlerin ardından kurallara uymadığı belirlenen kişi ya da kurumlara cezai yaptırımlar geliyor. Bu süreçte denetimlerin sıkı tutulması ve ikinci dalganın gelmesini önleyerek vaka sayısını bir an önce en az seviyeye indirmek esas alınıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı