Gündem

İhtiyaç Sahipleri İçin Yapılacak Bin Liralık Yardımın Detayları Açıklandı

Corona virüs salgını devam ederken kontrol altına alınması için vatandaşların evde kalmaları için çeşitli çağrılar yapılıyor. Çağrılara kulak asmayan vatandaşlara çeşitli kısıtlamalar ve cezalar getirilirken mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda önemli açıklamalar yapılıyor

Hükümet vatandaşların bu zor günlerde maddi sıkıntı yaşamalarını engellemek için destek paketi açıkladı. Destek paketi içerisinde yardıma ihtiyacı duyan vatandaşlara bin liralık destek ödemesi yapılacağı belirtilmişti. Kimler yardım alacak? Yardım almak için gerekli şartlar neler? Yardımlar ne zaman yapılacak? Soruları yanıtlarını buldu.

Detaylar Açıklandı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylardan bahsetti. İhtiyaç sahibi ailelere verilecek olan bin liralık ödeme için;

Yaşlı aylığı, engelli yakını aylığı, silikozis aylığı, eşi vefat edenlere yönelik nakit yardımı, muhtaç asker çocuğu yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, çoklu doğum yardımı alan tüm aileler herhangi bir başvuruya gerek kalmadan bu süreçte destek programından faydalanabilecekler.

Ödeme tarihleri de açıklandı. Yığılmanın yaşanmaması için doğum yılına göre ödemeler gerçekleştirilece. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan tarihinde ödeme alacaklar.

1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da ödeme alacaklar. 2 ve 7 olanlar 3 Nisan, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan ve 4 ve 9 olanlar ise 5 Nisan’da destek ödemelerini alacaklar. Tüm kamu bankalarından herhangi bir komisyon almadan ödemeler yapılacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı