Gündem

İki Marka Online Satışlarına Ara Verdiğini Açıkladı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp kısa sürede dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ciddi boyutlara ulaştı. Küresel çapta kriz halini alan bu süreçte pek çok kişi hayatını kaybetti. Salgının önüne geçebilecek kesin bir aşı ya da tedavi yöntemi bulunmuyor. Bilim insanları bu süreçte hastalıkla mücadele etmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Dünya çapında 700 binden fazla insanın enfekte olmuş durumda oldukları belirlendi.  

Hastalığın ülkemizde de salgın halini almasından dolayı çeşitli tedbirler alındı. Alışveriş merkezlerinin ve mağazaların kapatıldığı, sadece online olarak hizmet verebilecekleri belirtildi. Geçtiğimiz hafta ülke genelinde bulunan tüm mağazalar kapatıldı.

Bir Süre Online Hizmet Vermeyecekler

Mağazaların kapatılmasının ardından bazı markalar yeni kararlar aldıklarını duyurdular. LC Waikiki ve Mavi Jeans internet sitelerinden alışveriş severleri yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. 29 Mart tarihinden itibaren geçerli olan kararla birlikte online satışları da durduruldu. Online satışların ne zaman geri açılacağı konusunda bir bilgi verilmedi. Daha önce online sipariş vermiş ancak çeşitli sebeplerden dolayı değişim ya da iade yapmak isteyenler içinse iade ve değişim süreleri uzatıldı. Mağazaların tekrar açılmasının planlandığı tarihe kadar 90 günlük süreç içerisinde iade etmelerine imkan tanınacak.

Depolama ve lojistik sürecinde hem çalışanların hem de müşterilerin sağlığını tehlikeye atmamak ve karantina sürecine uyum sağlamak için tüm çalışanlarına izin verdikleri ve süreci dinlenerek geçirecekleri dile getirildi. Alınan karar sonrasında başka markalarında aynı yöntemi izleyebilecekleri düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı