Gündem

İngiltere Başbakanı Corona Virüse Yakalandı!

Son olarak Prens Charles ve Monaco Prensi II. Albert’in corona virüs testleri pozitif çıkmıştı. Reuters haber ajansınınhaberine göre İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın corona virüs testi de pozitif çıktı.

Birkaç gün önce Boris Johnson’ın hastalanması üzerine onun görevini Dışişleri Bakanı’nın alacağı açıklaması yapılmış ve bu durum Johnson’ın corona virüse yakalandığı iddialarını ortaya çıkarmıştı. Son açıklamalara göre Boris Johnson’ın görevine devam edeceği ve hafif semptomları olduğu ve tedavisine devam edileceği açıklandı. Johnson’ın karantinaya alındığı da belirtildi. Johnson ile birlikte Ekonomi ve Sağlık Bakanı’da karantina altına alındı.

Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu Prens Charles’ın korona virüs testi pozitif çıkmıştı. Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını Kraliyet’e de bulaşmıştı.Son olarak Prens Philip’in de korona virüse yakalandığı hatta öldüğü iddia edilmişti. Sonrasında iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. Geçen günlerde bilgiye göre ise Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu Prens Charles’ın korona virüs testi pozitif çıkmıştı. Prens Charles’a corona virüsün Monaco Prensi Albert’ten bulaştığı iddia edilmişti.

Herkesin bağışıklık kazanması açıklamasıyla dikkat çeken ve gerekli tedbirleri almamakla suçlanan Johnson’ın bu anlayışa devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

İngiltere 3,5 milyon antikor testi alındığı ve günler içinde internet üzerinden satışa sunulacağı açıklandı. İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’na 578 kişi hayatını corona virüsten kaybetti. İçişleri Bakanlığı’da polise tam yetki vermişti.

Kraliçe II. Elizabeth ve Eşi Prens Philip Karantinaya Alınmıştı

Cobra adı verilen hükümetin acil durum komitesi toplantısı yapıldıktan sonra Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Prens Philip çalışanlarıyla birlikte sarayı terk etmiş ve Sandringham’daki Windsor konutunda karantina altına alınmıştı.

The Sun gazetesinin edindiği bilgilere göre gazeteye konuşan bir kişinin durumu “Kraliçe’nin sağlık durumu iyi, ancak onun için en iyisi taşınması oldu. Pek çok çalışanı da corona virüs nedeniyle paniğe kapılmış haldeydi. Kraliçe, ayrılana kadar sarayda pek çok kişiyle buluştu. Ancak 94 yaşına girmesine haftalar kaldı ve uzmanlar kendisine zarar verecek konumdan çıkarılmasının en doğrusu olduğuna inanıyor”şeklinde ifade ettiği iddia ediliyor.

Coronavirüs’ten Korunmak İçin Öncelikli 14 Kural Nedir?

Ellerin sık sık ve en az 20 saniye yıkanması,bulunulan ortamların sık sık havalandırılması,ellerle gözlere, ağza,buruna dokunulmaması,soğuk algınlığı belirtileri olan, kişilerle araya en az 3-4 adım mesafe konulması,kıyafetlerin 60-90°C’de normal deterjanla yıkanması,ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetlerin olması halinde maske takılarak bir sağlık kuruluşuna başvurulması,yurt dışından dönüşlerde ilk 14 günü evde geçirilmesi,yurt dışı seyahatlerinin iptal edilmesi veya ertelenmesi,kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullanılan yüzeylerin su ve deterjanla her gün temizlenmesi, tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçınılması,soğuk algınlığı belirtileri olduğu taktirde yaşlılar ve kronik hastalarla temas edilmemesi, maske takmadan dışarı çıkılmaması, hiçbir kişisel eşyanın (havlu gibi gündelik eşyaların) ortak kullanılmaması,bol sıvı tüketilmesi, dengeli beslenilmesi, uyku düzenine dikkat edilmesi

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı