Gündem

İngiltere Başbakanı Yoğun Bakımda!

Dünyadan bir son dakika gelişmesi duyuruldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson yapılan testler sonucu corona testi sonucunun pozitif çıktığını duyurmuştu ve hemen tedavi altına alınmıştı. 27 Mart’ta corona virüsüne yakalanmıştı ve düşmeyen ateşi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Durumu kötüleşmesi sonucu yoğum bakıma alındı. Corona virüsüne yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğum bakıma kaldırıldı.

6 Nisan’da İngiltere Başbakanı Boris Johnson sosyal medya hesabından rutin testler için hastaneye gittiğini ve kendisini kötü hissetmediğini yazarak paylaşmıştı.

Boris Johnson’ un yoğum bakıma kaldırılmasının ardından durumunun nasıl olduğu araştırılmaya başlandı ve haberlerde manşet olarak yer aldı. “Başbakan yoğun bakımda”, ” Semptonları kötüleşen Johnson yoğun bakımda”, ” Hasta Boris yaşam mücadelesi veriyor.” gibi manşetler atıldı.
Yeni tip corona virüsüne yakalanan İngiltere Başbakanı sağlık ekiplerinin isteği üzerine yoğum bakıma alındığı da açıklandı. BBC Politika Editörü tarafından Başbakanın, gerekmesi halinde solunum cihazına yakın olması istendiği açıklaması yapıldı.

İngiltere Başbakanı’nın yoğun bakıma alınması corona virüsünün ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Telegraph Gazetesi’ nin küresel sağlık güvenliği editörü Paul Nuki, Başbakan’ın başlangıçta solunum cihazına bağlanmadığını, solunum cihazına bağlanan hastalarının bir çoğunun bilincinin kapatıldığını ve edinilen bilgilere göre Boris Johunson’un bilincinin kapatılmadığı aktarıldı.
Bazı söylentilere göre de Boris Johunson’un durumunun kamuoyuna açıklanmadan kısa bir süre önce bakanları konuyla ilgili bilgilendirildiği söyleniyor.

Başbakan’ın corona virüsüne yakalanmadan önce sağlığının gayet iyi olduğu biliniyordu. Düzenli olarakta tenis oynardı.
Başbakan’ın hastaneye kaldırılmadan önce gündeminde solunum cihazlarını arttırmak vardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı