Gündem

İngiltere’de Korona Vakalarında Son 24 Saatte Neler Yaşandı?

İngiltere de yeni tip corona virüsünde ilk vakanın görülmesinin üstünden yaklaşık olarak bir buçuk ay geçti. Her geçen günün ölüm ve vaka sayıları çok hızlı bir şekilde artarak virüsün merkezi haline gelmişti. Durumlar iyice kötüye gitmeye başlamasının ardından İngiltere sıkı tedbirler almaya başladı. Bölgelerini karantina altına aldı. Yeni tip corona virüsü ile mücadele etmeye devam eden İngiltere de durumlar hala kötüye gitmeye devam ediyor. İngiltere de son 24 saat içerisinde ölü sayısı 439 artarak toplamda 5 bin 378 e yükselmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre yeni tip corona virüsünde ölüm oranları hala yüksektir. Yeni tip corona virüsüne yakalanan vaka sayılarının son 24 saat içerisinde 3 binlere gerilediği gözlemlendi. İngiltere de her gün yaklaşık 5 bin vaka açıklanırken son gün 3 bin vakanın açıklanması İngiltere’yi sevindirdi. İngiltere’de corona virüsüne yakalanan toplam vaka sayısı 51 bin 608 e yükseldi.

Son 24 saatte can kaybı ve vaka sayısında gözle görülür bir azalma oldu. İngiltere’de corona virüsü için yapılan test sayısı son 24 saatte 13 bin 313 test yapılmıştır. İngiltere de corona virüsü için yapılan test sayısı toplamda 208 bin 837 e ulaşmıştır.

İngiltere de hükümet vatandaşların yeni tip corona virüsüne karşı bağışıklık kazanması gerektiğini belirterek yayılmanın kontrollü bir şekilde olacağı belirtilmişti. Bu stratejiyi izleyen İngiltere de ölüm sayısının yaklaşık 300 bin olacağı yönünde eleştiriler gelmişti. İngiliz halkı bu açıklamaya tepki gösterdi. Hükümette yapılan eleştirilere karşı geri adım atmak zorunda kaldı.

İngiltere 23 Martta vatandaşlarının sokağa çıkmasını kısmi olarak yasaklama getirdi. Eczane, market gibi işletmeler hariç diğer tüm işletmeler kapatıldı. Corona Virüsü hükümete de bulaştı. 25 Mart ta İngiltere tahtının Varisi olan Galler Prensi Charles’in, Başbakan Boris Johnson ve İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ‘un 27 Martta yapılan testleri pozitif çıktığı açıklanmıştı. Daha sonra yapılan açıklamalar da Sağlık Bakanı Matt Hancock ile İngiltere Prensi Charles corona virüsünü yenmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı