Gündem

Instagram Artık Canlı Yayınlarda Bağış Toplanmasına İzin Verecek!

 Koronavirüs salgını en çok sosyal medya platformları üzerinde yankı buldu. Bu süreç içerisinde insanların iletişimde kalmaları, süreç hakkında bilgi sahibi olmaları için sosyal medya platformları oldukça büyük bir sorumluluk üstleniyor. Salgın döneminde sosyal medya platformlarının büyük bir kısmı yeni özellikleri ile birlikte hem sürece destek olmak hem de insanlara yardımcı olmak için çeşitli güncellemeler gündeme getirmeye başladı.

Salgın döneminde pek çok yenilikle kullanıcıların karşısına çıkan platformlardan birisi de Instagram oldu. Salgının getirmiş olduğu ekonomik daralmanın çözülmesi ve gerekli ihtiyaçların karşılanması için sosyal medya platformu yeni bir bağış sistemini gündeme getireceğini açıkladı. Son dönemlerde canlı yayın özelliğini kullanan kişi sayısı giderek arttı. Yapılan istatistiklerde bu oranın yüzde 70 oranında arttığı tespit edildi. Platform ise bu süreci daha karlı hale getirmek için yeni bir sistem getireceğini açıkladı. Canlı yayınlar üzerinden artık bağış toplanabilecek. Bu bağışlar ise yardım kuruluşlarına gönderilecek. Yapılan çalışmanın üzerinden herhangi bir kar elde edilmesi planlanmıyor.

Bağış Miktarları Anlık Takip Edilebilecek!

Kullanıcılar tarafından canlı yayında toplanacak bağışlar anlık olarak takip edilebilecek. Böylece yaşanabilecek herhangi bir güvensizlik probleminin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Yayın sahipleri tarafından ekranda bulunan görüntüle seçeneği üzerinden bağış kampanyasında toplanan tutar ve kaç kişi tarafından desteklendiği anlık olarak yayınlanacak. Bağış yapan kişilere teşekkür etmek isteyenler içinse ‘El Salla’ butonu bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı