Gündem

Interpol’un Aradığı 700 Bin Liralık Araç Konya’da Ortaya Çıktı

Interpol tarafından yıllardır arandığı ifade edilen çalıntı aracın şaşırtıcı bir şekilde hiç beklenmedik bir bölgede ortaya çıktığı belirlendi. Almanya’da çalınan 700 bin liralık lüks aracın arananlar listesinde bulunduğu ifade ediliyordu. Bunun ardından Almanya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde bulunması için çalışmalara başlanmıştı. Yıllardır aramaların devam ettiği açıklanmıştı.

Interpol tarafından uzun süredir aranan aracın Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından bulunduğu açıklandı. 700 bin liralık araç merkez ilçe olan Selçuklu’da bir otoparkta bulundu. Plakasının söküldüğü lüks araç dikkat çekti. Konu hakkında polis ekipleri tarafından bir araştırma yapıldı. 2016 yılında Almanya’dan Türkiye’ye giriş yaptığı belirlendi. Interpol tarafından lüks aracın tespit edildiği açıklandı.

Araç Teslim Edilecek

Aracı bulan polis ekiplerinin yapmış olduğu araştırmaların ardından araçla ilgisi olduğu belirlenen bir kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Sorgusu yapılan kişinin ise bu aracı arkadaşından aldığı ve arkadaşı tarafından getirildiğini söylediği anlaşıldı. Serbest bırakılan kişinin ardından polis ekipleri aracı bulunduğu otoparktan çıkardı.

Polis ekipleri konu hakkında Interpol ile iletişime geçtiler. Bunun ardından karşı taraftan gelecek olan cevabın beklendiği ifade edildi. Interpol aracı istemesi halinde teslim edilecek ya da herhangi bir yanıt gelmemesi halinde de Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne teslim edileceği açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı