Gündem

İntihar Vakasının Ardından Kütahya’da 50 Kişi Karantinada!

Geçtiğimiz günlerde Kütahya’nın tavşanlı ilçesinde bir intihar olayının yaşandığı belirlendi. İntihar eden bir kişinin cesedi sağlık ekipleri tarafından morga kaldırıldı. İntiharın kesinleşmesi ve rapor hazırlanması için defin işlemleri öncesinde otopsi yapıldı. Alınan örneklerin incelemeye alındığı bildirildi. Güvenlik güçleri tarafından intihar olayının perde arkası araştırılmaya başlandı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde meydana gelen olayın ardından, cesetten alınan örneklere göre kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. İntihar eden kişinin bu süreçte temasta bulunduğu kişiler, ailesi ve yakınları da karantinaya alındı.

Toplam 50 Kişi Karantinaya Alındı!

koronavirüs

Kütahya’nın Krakova mahallesinde intihar eden 45 yaşındaki N.Ş. isimli vatandaşın cenazesi rutin kontroller ve prosedür için incelenirken beklenmedik bir sonuç alındı. Bursa Adli Tıp Kurumu tarafından alınan örnekler sonucunda koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı belirlendi.

Güvenlik güçlerine haber verilmesinin ardından durum hakkında önlemler alındı. Kişinin yakın çevresinin yanı sıra olayla ilgilenen emniyet, adliye ve sağlık personellerinin de virüsten etkilenmiş olabilecekleri belirtildi. Bu süreçte yapılan duyurular sonrasında tedbir amaçlı evlerine gönderildiler. 14 gün boyunca karantinada kalmaları istenen bu kişilerin herhangi bir belirti göstermeleri halinde zaman kaybetmeden sağlık kuruluşlarına başvurmaları istendi.

Karantinaya alınan kişilerin testleri ve kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Henüz herhangi birinde risk barındıracak bir sonuca ya da duruma rastlanmadığı açıklandı. Süreç hakkındaki takip devam ediyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı