Gündem

İnventram ve Koç Holding’den Vispera Ortaklığı Başladı!

Perakende şirketlerine özel olarak görüntü tanıma odaklı teknolojiler geliştiren bir girişim olma özelliği ile tanınan Vispere son günlerde aldığı iki yeni önemli ortaklık ile birlikte tekrar gündeme geldi. Vispera 2017 yılının Kasım ayı civarlarında Logo Ventures üzerinden büyük bir yatırım almıştı. Yatırımın miktarı ise 1.2 milyon lira olarak açıklanmıştı.

2014 yılında iki kişilik bir ortaklık sonucunda kurulmuştu. Prof. Dr. Aytül Erçil ile Dr. Ceyhun Burak Akgül tarafından kurulan işletmenin bu süreçte yeni bir yatırım aldığı ve aldığı son yatırım ile farklı bir yere atladığı iddia ediliyor.

Vispera son zamanlarda görüntü işleme, görüntü tanıma ve istatiksel öğrenme gibi çeşitli veri modelleme çalışmaları üzerinde duruyordu. Teknolojik gelişmelerle birlikte İnventram ve Koç Holding’den yeni yatırımların yapıldığı açıklandı.

Koç Holding ve İnventram tarafından yapılan yatırımın miktarı konusunda bilgi sahibi olunmadığı ancak sürecin daha etkin şekilde devam edeceği bildirildi. Vispera şimdiye kadar yaptığı çalışmalarla dikkat çektiği için pek çok şirket tarafından yatırım almıştı. Şimdiye kadar yatırım alınan şirketler ise Logo Ventures, Galata İş Melekleri, Kerietsu Capiyal, Keiretsu Forum Türkiye olarak açıklanmıştı.

Yatırımın gerçekleşmesinin hemen ardından şirket üzerindeki paylarının Koç Holding ve Inventram tarafından yüzde 9.9 seviyesinde gerçekleştiği belirlendi. Yatırımın ardından yönetimde de çeşitli değişiklikler yaşandı. Bu süreç içerisinde KAP için bir açıklama yapılmadığının altı özellikle çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı