Gündem

İş Bankası’ndan Firmalara e-dönüşüm Kampanyası!

Bilindiği üzere işletmelerin yasayla belirlenen e-dönüşümü sağlayabilmeleri için gün sayılıyor. İş Bankası e-fatura ve e-SMM hizmetleri için kampanya başlattı. İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, bu yıl e-fatura ve e-serbest meslek makbuzuna (e-SMM) geçecek olan banka müşterilerine, e-fatura ve e-SMM hizmetleri İşNet fatura platfomu olan NetteFatura üzerinden 1 yıl süreyle ücretsiz sağlanacağı belirtildi. Açıklamada, “Üstelik müşterilerimiz bu hizmetten taahhütsüz olarak faydalanıyor” şeklinde ifade edildi.

İş Bankası müşterilerine TÜRKTRUST üç yıllık e-imza paketi yüzde 50 indirimle 199 TL’ye sunuluyor. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi https://bit.ly/2zbmSYN adresinde bulunuyor. Kampanya koşullarına bakılacak olursa;

  • Kampanyaya 31 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurulabilecek.
  • Kampanya kapsamındaki ücretsiz hizmet, hizmetin aktivasyon tarihinden itibaren bir yıl süreyle geçerli olacak.
  • Kampanya kapsamında ücretsiz sunulacak hizmet 5 bin kontör ile sınırlı olacak.
  • Her bir e-fatura, e-arşiv fatura, e-SMM, e-irsaliye, e-müstahsil makbuzu düzenlenmesi ve alınması 1 kontör.
  • Mevcut İşNet e-fatura/e-arşiv fatura/e-SMM müşterileri kampanyadan faydalanamayacak.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışma konusunda bir an önce sonlandırılması için talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli, fazla geciktirmeyin, çalışmayı bir an önce bitirin” dediği öğrenildi.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında baroların seçim düzenlemesi ile birlikte, CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin devri konusu da gündemdeydi. Erdoğan’ın Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışmanın en geç 10 gün içinde tamamlanması talimatını verdiği öğrenildi. Toplantı telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi ve toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de katıldı.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konu ile ilgili , “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli. Fazla geciktirmeyin. Titizlikle çalışın ve bu konuyu vatandaşa doğru anlatın. CHP’nin bu konuda yanlış anlaşılmalara yol açmasına izin vermeyin. Atatürk zamanında tek parti vardı ve parti devlet idi. Atatürk bütün milletin atası ve sahip olduğu mülk de milletin mülkü, onların şimdi artık partiler arasında bir parti olan CHP’de olması adil değil hem de haklı değil” ifadesinde bulunduğu belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı