Gündem

İşkur Giriş Nasıl Yapılır?

Maddi açıdan geçimini sağlayabileceği, ailesine bakabileceği ve refah düzeyinin uygun seviyede olduğu bir iş arayan vatandaşlar gözünü İŞKUR’a çevirdi. İşsizliğin özellikle de korona salgını sebebiyle daha da arttığı bu dönemde İŞKUR üzerinden hala çeşitli iş başvuruları yapılabilmekte. İş ihtiyacı olan ve az çok iş ayrımı yapmayan herkesin iş bulabileceği bir kurum olan eski adıyla İş Bulma Kurumu, iş verenler ile iş arayanları bir araya toplamak için elinden geleni yapıyor. İŞKUR’un tek görevi yalnızca bu değil. Ülkemizin istihdamını arttırmaya yönelik organizasyonlarda ve çeşitli programlarda yer alarak bu konuda öncülük etmek İŞKUR’un gündemde yer almayan başlıca görevleri arasında.

Pek çok kişi İŞKUR’a nasıl kayıt yapılacağı hakkında elle tutulur bir bilgi birikimine sahip değil. Bu konu hakkında bir makale yazma gereği duyduk. İŞKUR’a nasıl kayıt yapılır? İŞKUR’a nasıl giriş yapacağım? İŞKUR ile iş bulmak gibi sorgular işsizliğin arttığı bugünlerde oldukça fazla aranma potansiyeline sahip.

İŞKUR Kayıt İşlemi

İŞKUR’a kayıt olmak istiyorsanız sizler için 2 seçenek sunulmaktadır. Her ilde ve ilçede bulunmakta olan İŞKUR bürolarına giderek başvuru yapmanız mümkün. Bununla beraber bir diğer seçenek olan internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.  Başvuru yapmanız gereken internet adresi “iskur.gov.tr” olup, iş arayan yazan bölümde yer alan “Üye Ol” seçeneğine tıklayınız. Üyelik sözleşmesini kabul ederek bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Kayır formunda yer alan T.C. kimlik numarası,Ad ve Soyad,Baba Adı,Doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Daha sonra güvenlik amaçlı ekranda yer alan sayıları boş kısma yazmanız gerekmekte. Bir sonraki adımda ise Bulunduğunuz ülke, il, mevcut adresiniz ve posta kodunuzu yazınız. Son olarak üyeliğimi oluştur ve devam et yazısına tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Her gün onlarca yere başvuruda bulunuyor fakat beklediğiniz ölçüdeki iş tekliflerine erişemiyorsanız şansınızı İŞKUR’da denemelisiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı