Gündem

İspanya Buz Pistini bile Morga çevirmek Zorunda Kaldı!

Korona virüsü Çinin Buhan eyaletinden çıkmış olsa da Corona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında İtalya ve İspanya birinci sıraya yerleşti. İspanya korona virüsü mücadelesinde her anlamda yetersiz kaldı.

Peki korona virüsünün çıkış noktası Çinin Buhan Eyaletiyken, italya ve ispanya nasıl oldu da virüsün merkezi haline geldi?

Corona virüsün etkisi altında kalan İspanya da şimdiye kadar 10 bin 3 Can kaybı yaşandı. İspanya ve İtalya Corona virüsünün merkezi konumuna geldi.

Dünyada da ilk corona virüs vakası 8 Aralıkta patlak verdi ve o zamandan bu zamana kadar ölenlerin sayısının bu kadar çok olmasının sebebi İspanya virüsü ciddiye almadı! ve şimdi de bunun bedelini ödüyor. Zor günler geçiren İspanya’nın sağlık sistemi kilitlenmiş ve çökme noktasına gelmiştir. Her gün binlerce vaka açıklanırken ölen insanların haddi hesabı yok. Kısaca İspanya tabut şehir konumuna geldi.

İspanyanın eyaleti olan Madrid bölgesinde hastanelerde boş yer yok. Yoğun bakımlar dolu ve her gün hastaneye başvuran hasta sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Hastalar koridorlarda yatmaya başlamıştı ama bu da çözüm olmadı. Hastane bahçeleri de acil servislere çevirildi. Corona virüsü üst solunum fonksiyonlarını etkilediği için hastalar solunum cihazına ihtiyaç duyuyorlar. Bölgenin en büyük sıkıntısı da solunum cihazının eksikliği.

İspanya da durum böyle olunca ölümlerin de önüne geçilemiyor. Peki bu kadar  cesetleri nasıl muhafaza ediyorlar?

İspanya defin işlemlerini durdurduğunu açıkladı çünkü cesetleri gömecek ceset torbaları dahi kalmadı. İspanya da morglarda da yer kalmadı. Madrid bölgesinde bulunan ve buz pisti olarak kullanılan alanı büyük bir morga çevirdiler. İspanya buz pistini morga çevirmekle kalmadı ülkede ki büyük otelleri, alışverişmerkezlerini de hastaneye çevirme kararı aldı. Yeni corona virüs vakaları için çadırlar kuruldu. Morgların dolması sebebiyle bölgede bulunan Palacio de Hielo ( Buz Sarayı) isimli bir alışveriş merkezinin alt kısmında bulunan büyük buz pistinin morga çevrildiği duyuruldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı