Gündem

İspanya’da Corona Virüsü Yüzünden Ölenlerin Sayısı 491’e Yükseldi

Corona virüsü tüm dünya genelinde can almaya devam ediyor. İspanya, corona virüsünden en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden biri oldu. İspanyol yetkililer corona virüsüyle ilgili açıklama yaptı.

İspanya’da koronavirüsü yüzünden ölenlerin sayısı katlanarak artmaya devam ediyor. Korkutucu bir tabloyla karşılaşan İspanyol yetkililer, halkı son durumla ilgili bilgilendirdi.

İspanya’da Son 24 Saatte 149 Kişi Daha Hayatını Kaybetti

İspanyol yetkililer, koronavirüsü yüzünden son 24 saatte 149 kişinin hayatını kaybettiğini ve ölü sayısının 491’e ulaştığını açıkladı. Şu an İspanya’da tespit edilmiş 11 bin 178 covid-19 vakası bulunuyor. İspanya’da tablo giderek korkutucu bir hal alıyor, yetkililer Cuma ve cumartesi günleri 1500’den fazla yeni vaka olduğunu açıklamışlardı.

Korona virüsü, İspanya’da ilk olarak 1 Şubat tarihinde tespit edilmişti. Corona virüsü, ilk olarak ülkede gözlem altında tutulan 5 Alman turistten 1’inde ortaya çıkmıştı. Gözetim altında tutulan 5 Alman turistten ikisinin Almanya’da corona virüsü teşhisi alan bir kişiyle bağlantısının olduğu açıklanmıştı.

İspanya’dan Corona Virüsüyle Alakalı Diğer Haberler…

İspanya’da Liga Endesa ekipleri dün, ara verilen basketbol ligiyle ilgili toplantı yapmıştı. 18 kulübün katıldığı toplantıda Liga Endesa’ya 24 Nisan’a kadar ara verilmesi kararı alınmıştı. Toplantıda, bütün kulüplerin isteğinin 2019-2020 sezonunu şartların izin verdiği sürede ve biçimde bitirmek olduğu belirtildi.

İspanya’da 13 Mart tarihinde OHAL ilan edilmişti. OHAL’in 3 kategorisi olduğu ve alınan kararın ilk kategori olduğu açıklanmıştı. OHAL açıklandığında, İspanya’daki vaka sayısı 4 bin 209, corona yüzünden ölenlerin sayısı ise 120’ydi.

İspanya’da hayatını kaybedenlerden biri de Malaga şehri takımlarından Atletico Portada Alta’nın antrenörü Francisco Garcia’ydı. 21 yaşındaki antrenör yakın zamana kadarkanser tedavisi görüyordu. 2017-2018 yılında Malaga ekibinde görev almaya başlayan antrenör için, çalıştığı kulüpten ailesine ve yakınlarına taziyeler iletilmişti.

Geçtiğimiz günlerde İspanyol bir hemşirenin yaptığı açıklamalar, İspanya’daki durumu gözler önüne sermişti. Coral Merino isimli hemşire işe gitmenin savaşa girmeye benzediğini, her gün işe giderken korkuya kapıldığını ve şahit olduklarının çok acı verici ve yorucu olduğunu söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı