Gündem

İspanya’da Olağanüstü Hal İlan Edildi!

İspaya’da corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve 120’den fazla ülkeyi etkisine alan corona virüs nedeniyle her ülkede farklı önlemler alıyor.

Corona virüs için her ülke kendi önlemlerini alıp virüsün yayılmasını kontrol altına almaya çalışıyor. İspanya, corona virüsten oldukça etkilendi. Son olarak ohal de ilan edilen ülkeden başka haberler de geldi.

İspanya’da 15 Gün Süreyle Ohal İlan Edildi

İspanya’da bugün itibarıyla toplam 4 bin 200 vaka var. Ülkede corona virüs nedeniyle toplamda 120 kişi hayatını kaybetti. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, corona virüs nedeniyle ülkede 15 gün olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

İspanya Eşitlik Bakanı İrene Montero da corona virüse yakalandı. Bu olayın ardından kabine üyelerine de analiz yapıldı ve yapılan analizlerin sonucunda Kamu Yönetimi ve Bölgesel Politika Bakanı Carolina Darias’ın da yeni tip corona virüse yakalandığı tespit edildi. Aşırı sağ görüşlü olmasıyla bilinen Vox partisinin lideri Santiago Abascal’da da corona virüs testi pozitif çıktı. İspanya’da siyasetçiler arasında ilk olarak Vox’un genel sekreteri ve milletvekili olan Javier Ortega Smith’in corona virüse yakalandığı ortaya çıkmıştı.

Fransa’da Ölü Sayısı Artıyor

Fransa da corona virüsle mücadele eden ülkelerden biri ve ciddi kayıplar yaşıyor. Fransa’da şu anda toplam 2 bin 876 kişinin corona virüse yakalandığı tespit edilirken, corona virüs nedeniyle 61 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Fransa’da dün vaka sayısı 2 bin 281’di bugün ise 595 kişiye daha corona virüs teşhisi konuldu. Ayrıca 1 günde 13 kişi de hayatını kaybetti.

Arjantin’den Uçuş Önlemi

Arjantin’de vaka sayısı şu an için nispeten az. Toplam 31 kişinin corona virüse yakalandığı tespit edilirken 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez yaptığı açıklamada, 30 gün süreyle virüsten yoğun olarak etkilenen ülkelerden gelecek uçuşların durdurulduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’da Vaka Sayısı Yükseldi

Suudi Arabistan’da vaka sayısı artış gösteriyor. Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada 17 kişinin daha corona virüse yakalandığını ve vaka sayısının toplamda 62’ye yükseldiğini belirtti. Ülkedeki 62 hastadan 11’inin yabancı uyruklu olduğu kayıtlara geçirildi. Suudi Arabistan’daki hastalardan bir kişinin de iyileştiği açıklanmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı