Gündem

İstanbul Adliyesi’nde Görevli Hakimin Eşi Koronavirüs’e Yakalandı

İstanbul Adliyesi’nde Koronavirüs paniği yaşandı. İstanbul Adalet Sarayı’nda, 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin hakiminin, bankacı eşinde koronavirüs tespit edildi.

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla birlikte mahkeme personelinin de karantinaya alındığı öğrenildi.

İstanbul Adliyesi’nde Görevli Hakimin Eşi Koronavirüs’e Yakalandı

Hakimin Coronavirüs Testi Sonuçlanmadı

6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin hakimine de eşinde coronavirüs tespit edilmesi sonucunda test yapıldı. Testin henüz sonuçlanmadığı açıklandı.

Tüm Mahkeme Personeli Karantina Altında

Mahkeme personeli Sağlık Bakanlığı tarafından karantina altına alındı. Çiftin iki çocuğunun da evde karantina altında olduğu bildirildi. Bugün bir duruşma olmadığı için hakimin adliyede kimseyle temasının olmadığı açıklandı. Hakimin eşinin ise hastanede tedavi altında olduğu biliniyor.

Bununla birlikte İstanbul Adalet Sarayı’ndaki tüm duruşmalar ve adli işlemler coronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendi. Çocuklu kadınların ve 60 yaş üstü pek çok personelin izinli olduğu bildirildi. Acil duruşmalar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile yapılıyor.

İstanbul Adliyesi’nde Görevli Hakimin Eşi Koronavirüs’e Yakalandı

Bu süreçte herkese büyük sorumluluk düştüğü biliniyor. Online olarak koronavirüs testi yapmak da mümkün.Bu sebeple kişilerin mecbur kalmadıkça evden çıkmaması, online olarak ve gerektiği acil durumlarda hastanalere başvurarak coronavirüs testi yaptırması, risk altında olanlar ya da soğuk algınlığı belirtisi olanların mümkün olduğunca kimseyle temas etmemesi acil olmadıkça hiçbir kalabalık ortamda bulunulmaması, olabildiğince maske ile dolaşılması, el temizliği bu süreçte çok önem taşıyor. Özellikle uzmanlar dışarı çıkarken kişinin yanında mutlaka bir hijyen çantası olması gerektiğinin belirtiyor.

Hijyen Çantasının İçinde Neler Olmalıdır?

Hijyen çantası gidilen her yere taşınabilecek boyutlarda ve hafiflikte olmalıdı. İçinde el dezenfektanı, tek kullanımlık peçeteler,maske,eldiven, yeni bir diş fırçası ve diş macunu,en az 80 derece kolonya, nemlendirici, mineral ve vitaminler,ateş ölçer ve gargaralar bulunmalıdır. Ellerin en az 20 saniye ve Dr. Mehmet Öz’ün açıkladığı ‘Türk Burgusu’ şeklinde ovularak yıkanması, bulunulan ortamların havalandırılması, bol su içilip, dengeli beslenilmesi,kronik hastalığı olanların ve yaşlıların iki kat daha dikkatli olması, bu süreçte alkol ve tütün ürünlerinden uzak durulması, kullanılan dezenfektanların sahte olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

İstanbul Adliyesi’nde Görevli Hakimin Eşi Koronavirüs’e Yakalandı

Ülkemizde yapılan resmi açıklamalara göre Coronavirüs vaka sayısı son olarak 359’a yükselirken maalesef dördüncü ölüm de gerçekleşmiş bulunuyor. Şu an pek çok kişiye de coronavirüs testi uygulanmaya devam ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı