Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Askıda Fatura Hizmeti

Koronavirüs salgını sonrasında zor günler geçiren vatandaşlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Askıda Fatura” hizmeti başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile duyurulan yeni hizmet, ihtiyaç sahibi vatandaşların ödemesi gereken faturaları online olarak askıda bırakabilmesini sağlıyor. Tamamen online olarak işleyen ve https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresi üzerinden erişilebilen hizmet, hayırsever vatandaşların yapacağı iyiliğe aracılık edecek.

Askıda Fatura hizmeti şimdilik sadece İGDAŞ ve İSKİ kurumlarını kapsıyor. Yani askıda fatura uygulamasına şimdilik sadece doğalgaz ve su faturaları bırakılabiliyor. Hizmete elektrik faturalarının ve operatör faturalarının eklenip eklenmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Askıda fatura hizmetine fatura bırakabilmek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar ise daha önce sosyal yardım talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan ve sosyal yardım talebi incelemesi olumlu sonuçlanmış kişiler arasında seçiliyor. Dolayısıyla faturasını askıya bırakacak kişilerin gerçekten de bu yardıma ihtiyaç sahipleri arasından seçileceğini söyleyebiliriz. Askıya bırakılan faturaları ödeyen hayırsever vatandaşlar, yaptıkları yardımın ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapıldığına bu uygulama ile emin olmuş olacak.

Yapılan açıklama ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinin 6 Mayıs 2020 Çarşamba gününden itibaren kullanıma sunulacağı açıklandı. Faturasını askıya bırakmak isteyen vatandaşların başvuruları ise başladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı