Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Sağlık Çalışanlarına Özel Otobüs Hizmeti

Koronavirüs salgınıyla mücadele alınan tedbirlerin genişletilmesine karar verilmişti. Büyük şehirlerde virüsün daha hızlı yayıldığı ve pek çok insanın enfekte olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bir karar sonrasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının iki gün süreyle geçerli olmasına karar verildi.

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ilk günde İstanbul’da büyük bir sessizlik hakimdi. Yasağı delen birkaç kişi haricinde tüm şehir yasağa uydu. Güvenlik güçleri tarafından kontroller sürekli olarak gerçekleştiriliyordu. Bu noktada bazı mağduriyetlerin de yaşandığı belirlendi. Sağlık çalışanları yasaktan muaf edildi. Yasağın ilk gününde işe giderken toplu taşımada mağduriyet yaşadılar ve işe geç kaldılar.

Belediye Otobüs Tahsis Edecek

ekrem imamoğlu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gelen şikayet ve talepleri değerlendirdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama sonrasında sağlık çalışanlarının göreve rahat gidebilmeleri ve zorluk yaşamamaları için 150 adet otobüsün devreye sokulduğu belirtildi. Şimdiye kadar hastaneler tarafından sağlık çalışanlarını taşımak üzere sadece 30 otobüs talebinin geldiği ancak sayının yeterli olduğu belirtildi.

Genelge kapsamında İstanbul’da toplu taşıma hizmetleri her ihtimale karşı zorunlu olarak çıkan vatandaşlar için devam ediyor. Saatlerinde bazı değişiklikler yapılırken daha seyrek aralıklarla seferler yapılmasına karar verildi. Sağlık çalışanları için tahsis edilen otobüsler sabah 07:00 ile 09:30 arasında ve akşam 17:00 ile 19:00 saatleri arasında belirlenen kalkış noktalarından servis görevi görecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı