Gündem

İstanbul Esenler’de Bir Cadde ve Meydan Kapatıldı

İstanbul’un en işlek ilçelerinden olan Esenler’de Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi yayalara kapatıldı.

Ülkemizde corona önlemleri kapsamında ülke bazında ve iller bazında birçok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Esenler Belediyesi’nden yapılan son dakika açıklamasına göre Esenler’in en işlek yerlerinden olan Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi yaya trafiğine kapatıldı.

9 Nisan itibari ile toplanan Esenler Hıfzısıhha Kurulu toplantı sonucunda yaptığı açıklamada sosyal mesafenin azaltılmasına ve insan hareketliliğinin azaltılmasına dikkat çekti. Bu kapsamda alınacak önlemlerin son derece önemli olduğu söylenerek gün içerisinde belirli zamanlarda araç trafiğine kapalı olan Davutpaşa Caddesi’nin ve Dörtyol Meydanı’nın yaya trafiğine de kapatıldığını duyurdu. Yasağın 9 Nisan 2020 tarihinden itibaren 15 gün boyunca uygulanacağı söylendi. Davutpaşa Caddesi’ne ve Dörtyol Meydanı’na giriş ve çıkışları kontrol etmek için zabıta ve polisler belirlenen yerlerde tedbirlerini arttırdı.

Yapılan duyuruda uygulanacak olan yaya giriş çıkış yasağının istisnaları da bildirildi. Buna göre cadde üzerindeki dükkanların açılışına ve buralarda çalışan kişilere izin verilecek. Bunun dışında cadde veya meydan da işi olan vatandaşlar işi ile ilgili fiş, makbuz veya başka bir evrakı olanlar görevli zabıta veya polise bu belgeleri ibraz etmeleri durumunda girişlerine izin verilecek.

İmamoğlu İstanbul’daki Vakaların Yüksek Olduğu İlçeleri Bildirmişti

Esenler Hıfzısıhha kurulu tarafından alınan bu karar, İmamoğlu’nun yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. Açıklamaya göre İstanbul’un en yüksek risk teşkil eden ilçeleri yapılaşmanın da yüksek olduğu Esenler, Bayrampaşa ve Bağcılar. Bu açıklamadan yola çıkacak olursak bu ilçelerle ilgili yeni tedbirlerin alınabileceğini veya alınan tedbirlerin arttırılabileceği beklenmektedir. Bu kapsamda alınabilecek kararlar için gözler belirtilen ilçelerin Hıfzısıhha kurullarına çevrildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı