Gündem

İstanbul : Türkiye’nin Wuhan’ı Oldu!

Corona virüsü ile mücadele edildiği şu dönemde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam açıklamalarına devam ediyor.Dün akşam yapmış olduğu açıklamada çok ilginç ifadelere yer verdi ve Türkiye’nin Wuhan şehrini açıkladı.

İşte Sağlık Bakanı Koca’nın ‘Türkiye’nin Vuhan’ı’ diye bahsettiği şehir;
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İstanbul, Türkiye’nin ‘Wuhan’ı oldu.3’er uzmandan meydana gelen ekipler ile 1300 araçla bulaşı zincirini tespit edildi” açıklamalarında bulundu.

Sabah, yazarı olan Okan Müderrisoğlu, bugün yazmış olduğu yazısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs salgını ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarından bahsetti.

Okan Müderrisoğlu’nun yazısında açıklama ilgili bahsedilen kısım şu şekildedir.

“Türkiye, ortaya çıkan yeni tip corona virüs salgınını kontrol edebilir seviyeye getirirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından süreç ile ilgili gelişmeleri aktardı, geleceğe dair öngörülerini anlattı.Fahrettin Koca, Çin’de bulunan corona virüs vakalarının ilk görüldüğü yer olan Wuhan şehri ile İstanbul’u karşılaştırdı ve şu karşılaştırmaları yaptı:

Türkiye’nin Wuhan şehri, İstanbul oldu.Hatta açıklanana göre İstanbul, Wuhan şehrine göre daha iç içe bir şehir.Corona virüs salgınını İstanbul’da kontrol altına almış bulunuyoruz.3’er uzmandan oluşan ekiplerimiz ile 1300 araç ile tüm İstanbul bulaşı zincirini tespit etmek için dolaşıldı. Tıbbi dedektif şeklinde izler sürüldü.Bu şekilde bir yol uygulamasaydık İstanbul’da corona virüs salgınını kontrol altına almamız çok zor bir durum haline gelirdi.Neden mi?Çünkü ilk gelen hastalar solunum desteğine ihtiyaç duyuyor halde idi.Bulaşı zinciri ortaya çıktıkça hastalar erken tanı ile tedavi altına alınmış oldu ve süreç yönetilebilir bir seviyede devam etti.

Ramazan ayında da toplumsal hareketliliğin azalıp, kontrol edilmesi corona virüs salgını ile mücadelemizde önemli bir eşik haline geliyor.Şuan vaka sayısının sınırlı tutulduğu şehirlerin önümüzdeki zamanlarda yeni odak noktaları haline gelmemesi için sosyal mesafeye kesinlikle uymalıyız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı