Gündem

İstanbul Valisi Yardımları Açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Koronavirüs nedeniyle yapılacak yardımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında gıda yardım kolilerinin durumunu ve kaç koli dağıtılacağını belirtti.

Ülkemizde gün geçtikçe artan vaka sayıları ile insanlar evlerinden çıkmayarak kendilerini Corona virüsünden korumaya çalışıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da evden çıkmayan ve genellikle 65 yaş üstü olan insanların çağrılarını aldığını, buna çözüm yolu bulduğunu açıkladı.

Açıklamalarında şu cümleleri kullandı : “Yaklaşık 73 bin çağrı aldık ve 65 binin biraz üzerinde büyüklerimizin talimatlarını yerine getirdik. Aradaki diğer rakam da 7-8 bin civarında rakam da bilgi edinmek için sunduğu husustu. Bu sokağa çıkma yasağı onlarla devam ettiği müddetçe bu hizmet devam edecek. Ama bugün burada bulunmamızın önemli bir sebebi şu. Bu çağrılarla an be an büyüklerimizin emrindeyiz ama biz her hafta onların evine bir gıda yardım kolisi takdim edeceğiz.”

Her Hafta 50 bin Yardım Kolisi

39 ilçede ve günde 8 bin haneye dağıtılması planlanan vefa kolilerinin dağıtımı her hafta devam edecek. Şu an hazırlanmakta olan bu kolilerin, haftada 50 bine yakın adrese gönderilmesi planlanıyor.

İstanbul’daki önemli girişimcilerinden biri olan Getir, kolileri tanzim etmeyi kabul etti. Vefa kolilerini ihtiyaç sahiplerine her hafta ulaştıracak olan Getir, kullanıcıları tarafından takdir edildi.

Önceliğimiz 65 Yaş Üstü

Corona virüsü nedeniyle evden çıkmaları tehlikeli olan 65 yaş üstü bireyler bu vefa kolilerinin dağıtılmasında öncelik olarak belirtildi. Evden çıkamayan ve ihtiyaçlarını kendi kendine gideremeyen yaşlıların yemek ihtiyaçları bu şekilde giderilecek ve onların da evden çıkması önlenmiş olacak.

Ali Yerlikaya, bağış yapan hayırseverlerin isimlerini de paylaşmak istedi. Kendilerine teşekkürlerini sundu. “Bu hafta yapılacak olan 50 bin gıda kolisinin hayırseveri Kalyon Holding, Cemal Kalyoncu Bey. İkinci hafta; Limak Holding Nihat Özdemir Bey. Üçüncü Hafta Cengiz Holding, Mehmet Cengiz. Dördüncü Hafta; MNG Holding Mehmet Nazif Günal. Beşinci Hafta; Demirören Holding Yıldırım Demirören Bey. Altıncı hafta LCW Vahap Küçük. 10 bin koli Fuat Tosyalı, 5 bin koli Mesut Toprak Bey, 10 bin koli Getir firmamız.” cümleleriyle bağış yapanları vatandaşlarla paylaştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı