Gündem

İstanbul’da, Hastanede Corona Test Sonucu Kayboldu

Corona virüs salgını devam ederken bulguları taşıyanlar üzerinde testler yapılmaya devam ediliyor. İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 21 Mart gecesinde 61 yaşındaki bir hastaya şüpheler üzerinde corona virüs testi yapıldı. Ancak testin sonucunu öğrenmek isteyen aile testin aslında kaybolduğu belirlendi.

Testi yapılan hastanın yakını isimlerinin açıklanmasını istemedi. Şüphelerin bulunduğu hastadan 21 Mart gecesi örnek alındığı ve ağrı kesicilerle hastanın taburcu edildiği öğrenildi. Taburcu edilirken hastanın 14 gün boyunca evden çıkmaması ve insanlarla yakın temasa girmemesi konucunda önemli uyarılarda bulunuldu.  Test sonucunun ise birkaç gün içerisinde çıkarak sonucun bildirileceği öğrenildi.

Sonra Tekrar Hastaneye Yatırıldı

Test sonucu hakkında hastaneden bir bilginin gelmemesi üzerine hastanın rahatsızlığının arttığı ve tekrar başka bir hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Test sonucunu beklediklerini belirten hasta yakınları test sonucu hakkında bir bilgi alamadı. Hastanın ağır durumu için hastaneye yatırıldığı ve bunun ardından bir odada tek başına test sonucuna göre tedavisinin yapılacağı bildirildi.

Hastanede aileden test sonucunu getirmesini istedi. Ancak Sadi Konuk Araştırma Hastanesine gidildiği zaman test sonucunun olmadığı teste ulaşılamadığı öğrenildi. Örnek üzerinden günler geçmesine rağmen aslında testin kaybolduğu ve hastanın durumunun ağırlaştığı belirlendi. Hasta yakınları bu süreçte başhekim ile görüşmek istediler ancak aileye izin verilmedi. Yaşanan bu olay skandal olarak değerlendirildi. Aile başka bir hastanede yeniden testi yaptıracağını açıkladı. Durumun bildirilmesi için ALO 184 hattına konu hakkında şikayetlerde bulunuldu. Ancak henüz aileye herhangi bir dönüşün yapılmadığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı