Gündem

İşte Kerem Tunçeri Hakkında Merak Edilenler

Son günlerde aşk hayatıyla gündeme gelen Kerem Tunçeri arama motorlarının popüler arama başlığı haline gelmiş durumda. Basketbol kariyeri ile tanıdığımız Kerem Tunçeri gerek kulüp bazında gerekse milli takım bazında birçok başarının altına imzasını attı.

14 Nisan 1979 İstanbul doğumlu olan Kerem Tunçeri tıpkı abisi gibi çocukluk yaşlarında yöneldiği basketbolda Türk basketbol tarihine geçmiş bir sporcudur. Kariyerine Galatasaray’da başlayan Tunçeri, oyun kurucu pozisyonunda oynamaktaydı. Kariyerinin önemli kısmını Anadolu Efes’te geçiren Tunçeri, ülkemizde Ülker’de ve yurtdışında Real Madrid’de forma giymiştir.

Kariyerindeki en büyük çıkışını 1999 Avrupa Şampiyonası’nda gerçekleştirmiştir. Bu şampiyonada Türk basketbolunun efsane guardı Orhun Ene’nin yedeği olarak davet edilen Tunçeri Orhun Ene’nin sakatlanması üzerine kendisine ilk 5’te yer bulmuştur. İlk büyük turnuvasında önemli bir sorumluluğun altına giren ve çok iyi bir performans sergileyen Tunçeri turnuvayı asist kategorisinde 3. tamamlayarak milli takımın vazgeçilmez oyuncularında biri haline gelmiştir.

Bu turnuvadan sonra gösterdiği performans sayesinde Anadolu Efes’e transfer oldu. Ancak fazla şans bulamaması sebebiyle kariyeri kısa süreli bir düşüşe geçti. 2001 Avrupa Şampiyonası ve 2002 Dünya Şampiyonası’nda da beklentileri karşılayamayan Tunçeri’nin düşüşü 2005’te Beşiktaş’a transferiyle son buldu. Beşiktaş kariyerinde tekrar adından söz ettiren Kerem Tunçeri Beşiktaş’taki ilk sezonunda asist kralı ve MVP oldu. Beşiktaş’ta geçirdiği iki sezonun ardında ise Real Madrid’e transfer oldu.

İlk sezonunda kendisine fazla sorumluluk verilmeyen ve üzerine düşen görevi yapan Kerem Tunçeri ikinci sezonunda şutör kimliğiyle birlikte takımın vazgeçilmezi haline geldi. İkinci sezonunda elde edilen pek çok başarıda başrolde bulunan Tunçeri Rus kulübü Triumph Lyubertsy’e transfer oldu. Burada bekleneni veremeyen Tunçeri 2009 yılında Anadolu Efes’e geri döndü.2010 yılındaki Dünya Şampiyonası’nda bitime 0,5 saniye kala attığı turnike ile milli takımı finale taşıyan Kerem Tunçeri kariyerinin geri kalanını Anadolu Efes’te tamamlamıştır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı