Gündem

İsveç Tedavi Etmemişti! Samira ve Leyla’nın Sesini Bakan Koca Duydu!

İsveç’in Malmö kentinde, koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen Emrullah Gülüşken’in tedavi edilmediği kızları Samira ve Leyla’nın çağrısı ile gündemde yer almıştı. Leyla ve Samira’nın sesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duydu.

Leyla Gülüşken’in sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya Bakan Koca, “Sesini duyduk geliyoruz”  şeklinde yanıt verdi. ‘Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar’ diyen genç kızın sesini Bakan Koca duydu.Samira ve Leyla Gülüşken’in çağrısı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca talimat verdi. Türkiye’nin Stokholm Büyükelçiliği ile Yurtdışı Akraba ve Topluluklar Başkanlığı, Gülüşken ailesi ile irtibata geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Samira Gülüşken’i arayarak, 47 yaşındaki babası Emrullah Gülüşken’in sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Samira Gülüşken, sosyal medyadan üzerinden “Ailemle birlikte İsveç’te yaşıyoruz. Babam 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar.”dedi. Bakan Koca, Emrullah Gülüşken’in 4 çocuğuyla birlikte Türkiye’ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatını verdi.Gülüşken’in, çocukları Samira, Leyla, Emir Ali ve Mahmut ile birlikte ambulans uçakla İsveç’ten Antalya’ya getirileceği belirtildi.

Gülüşken, “Eve doktor gelip babamı kontrol ettikten sonra, ambulansı arayıp hastaneye kaldırılmasını istedi. Hastaneye kaldırıldıktan sonra Kovid-19 teşhisi konuldu. Buna rağmen babamı eve gönderdiler. Dün babam biraz daha kötüleşince ambulansı aradık, ambulans geldi ve aradığımız için bize çıkıştılar. Bu hastalığa bir şey yapamayacaklarını söylediler. Biz de bu hastalığın tedavisi olmadığını ama babamın hastanede yatması gerektiğini ve bizim sağlığımızın tehlikeye atıldığını söyledik.” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan geçtiğimiz gün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelen vatandaşlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 ildeki yurtlarda 23 bin 801 vatandaşın bulunduğunu, 32 bin 668 vatandaşın da karantina süreci sonrasında evlerine döndüğünü belirtti.

’Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.’’diyen Bakan Kasapoğlu, “Devletimizin tüm kurumları elini taşın altına koyuyor. Biz de başta Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere, ilgili kurumların tamamıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonucunda, bakanlığımıza bağlı öğrenci yurtlarımızı yurt dışından dönen vatandaşlarımızın 14 günlük gözlem altında kalma süreçlerini geçirmeleri için hazırladık. Şu anda ülkemizin dört bir yanında otel konforundaki yurtlarımızda, yurt dışından ülkemize dönen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Karantinadaki vatandaşlarımız ramazan ayını yurtlarımızda huzurla geçirecekler. Vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde yurtlarımızdan ayrılması adına büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı