Gündem

İtalya’da Bir Günde 475 Kişi Yaşamını Yitirdi

Corona virüs neredeyse tüm dünya ülkelerine yayılmış durumda ve tablo giderek ciddi bir hal alıyor. Çin’den sonra corona virüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya’da corona virüs kabusu hız kesmedi. İtalya’nın bugünkü bilançosu kabusu adeta gözler önüne seriyor.

Corona virüs, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamayla pandemi haline gelmişti. Şu anda neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan virüs İtalya’da can almaya devam ediyor.

İtalya’da Dünya Üzerindeki En Fazla Ölüm Sayısına Ulaşıldı

İtalya sivil savunma ajansının yaptığı açıklamaya göre bugün Covid-19 nedeniyle 475 kişi yaşamını yitirdi. Corona virüs, Aralık ayının sonunda ortaya çıktığından beri  hiçbir ülkede bir günde bu ölüm sayısına ulaşmamıştı. Virüsün çıkış noktası olan Çin’de dahi bir günde en fazla 150 kişi hayatını kaybetmişti. Corona virüsten en çok etkilenen diğer iki ülke olan İspanya ve İran’da da bir günde en fazla 200 kişi hayatını kaybetmişti.

Worldometer’ın açıkladığı verilere göre İtalya’da dün 345 kişi hayatını kaybetmişti. Son açıklanan resmi rakamlara göre şu an İtalya’da 35 bin 713 Covid-19 hastası bulunuyor. İtalya genelinde ölüm sayısı ise 2 bin 978’e ulaştı.

Çin’de Sular Durulmaya Başladı

İtalya’yı Çin’le kıyaslayacak olursak, Çin’de şu ana kadar toplam 3 bin 237 kişi hayatını kaybetti. İtalya’dan sonra en çok kayıp veren ülke olan İran’da ise yaşamını yitiren kişi sayısı 1135’e ulaştı. İspanya’da ise toplam 638 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Virüsün çıkış noktası olan Çin’de ölüm sayısı her geçen gün azalıyor ve iyileşen vaka sayısında da artış görülüyor. Çin’de sular durulmak üzere denilebilir. Çin’de dün 13 kişi, bugün ise 11 kişi hayatını kaybetti.

Dünya Genelinde Corona Virüsün Son Durumu

Dünya geneline bakıldığına corona virüsten şu ana kadar 216 bin 646 kişi etkilendi. Dünya genelindeki ölüm sayısı ise 8 bin 908 oldu. Toplamda 84 bin 383 kişi corona virüsü atlatarak iyileşmeyi başardı. Diğer hastaların ise tedavileri devam ediyor.

Ülkemizde son 1 haftadır görülmeye başlayan virüs nedeniyle bugün 1 kişi daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 61 yaşındaki erkek bir hastanın hayatını kaybettiği ve Türkiye’deki vaka sayısının 191’e ulaştığı açıklandı.                             

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı