Gündem

İtalya’da Corona Virüs Yüzünden 1 Günde 793 Kayıp!

İtalya, corona virüs yüzünden ciddi kayıplar yaşamaya devam ediyor. Çin’den fazla ölüm sayısına ulaşılan İtalya’da bilanço her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Corona virüs nedeniyle ölen sayısı her geçen gün artıyor. İtalya, şu anda coronadan en çok etkilenen ülke oldu. İtalya’da açıklanan rakamlar, durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

İtalya’da Vaka Sayısı 53 bin 578’e Ulaştı

Corona virüs İtalya’da görülmeye başlayalı tam bir ay oldu. 21 Şubat’ta İtalya’da corona virüs görüldüğü açıklanmıştı. O tarihte 3 vakayla başlayan salgın şu anda 53 bin 578 kişiye ulaştı.

İtalya’da yaşlı nüfusun çok fazla olması, ölü sayısını da arttırıyor. Şu ana kadar corona virüsten toplamda 4 bin 825 kişi hayatını kaybetti. Hastalığa yakalanıp iyileşen kişi sayısı ise 6 bin 72’ye ulaştı. Dünden bu yana 943 kişi daha corona virüsü atlattı ancak ölü sayısı düne oranla bugün 793 kişi arttı.

Corona virüs yüzünden bir günde kaydedilen en yüksek ölüm sayısı şu anda İtalya’da bulunuyor. İtalya’da şu anda 2 bin 857 hasta yoğun bakımda corona virüsle savaşıyor.

Önlemlerin yetersiz kaldığı söylense de Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli’ye göre şu anda koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler en üst seviyede, bundan sonraki seviyenin ülkeyi tamamen kapatmak olduğu belirtiliyor.

Ölen Kişilerin Yaş Ortalaması 80 Civarında

Borelli’nin düzenlediği basın toplantısına katılan Yüksek Sağlık Kurulu Başkanı Silvio Brusaferro, yaptığı açıklamada ölen kişilerin yaş ortalamasının 80 civarında olduğunu söyledi. Brusaffero, corona virüsün nefes darlığı şikayetine yol açtığını ve hastalığa yakalananların en büyük şikayetinin bu olduğunu söyledi. Corona virüsün yayılmasını önlemek için en doğru önlemin ise evde kalmak olduğunu belirtti.

İtalya’da koronavirüsten en çok etkilenen bölge Lombardiya Bölgesi oldu. Bölgenin sağlık işlerinden sorumlu üyesi olarak görev yapan Giulio Gallera yaptığı açıklamada corona virüs yüzünden bugün 546 kişinin hayatını kaybettiğini, Lombardiya Bölgesi’nde toplam 3 bin 95 can kaybı olduğunu belirtti.

Ülkede en çok vakanın bulunduğu yer olan Lombardiya Bölgesi’nin Bergamo vilayetinde askeri kamyonlar, cenazeleri taşımak üzere kente sabah saatlerinde giriş yaptı.

Attilio Fontana’ya Talep Mektubu Yazıldı

Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori ve Bergamo yakınında bulunan diğer illerin belediye başkanları Lombardiyo Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana’ya bir mektup yazdılar. Bu mektupta halihazırda üretime devam eden fabrikalar da dahil, virüsü kontrol altına almak için her şeyin durdurulması talep ettiler.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Facebook hesabından bir paylaşım yaptı ve bu paylaşımda corona virüsle mücadele etmek amacıyla 300 doktora çağrıda bulunduklarını ve bu çağrıya 3 bin 500’den fazla doktor olumlu yanıt verdiğini söyledi. Olumlu yanıt aldıkları doktor sayısının her geçen dakika arttığını belirterek tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı