Gündem

İtalya’da Korkutan Tablo: Ölü Sayısı Çin’i Geçti

Çin’in Wuhan kentinde görüldükten sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını Çin’in ardından en çok İtalya’da yayıldı. İtalya’da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı Çin’i geçti.

Dünya genelinde ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bini geride bıraktı. İtalya’da ölü sayısı, koronavirüsün ilk görüldüğü yer olan Çin’i geçti. İtalya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 405 olarak açıklandı. Çin’de ise hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 237 olarak duyuruldu. 

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fransa’da 108 kişi daha artarak 372 oldu. Fransa’da koronavirüs vaka sayısı ise 10 bin 995’e yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs kaynaklı vaka sayısı 10 bin 755 olurken ölü sayısı ise 154 oldu. İspanyol yetkileri tarafından yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 767’ye çıkarken vaka sayısı ise 17 bin 147 oldu. Koronavirüsün en çok hasar verdiği ülkelerden birisi olan İran’da ise vaka sayısı 18 bin 147’ye çıkarken koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1.284 oldu. 

Çin’de Bir İlk Yaşandı

İlk olarak Çin’de görülen ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrasında Çin’de bir ilk yaşandı. Çin’de ilk kez ülke içi kaynaklı bir koronavirüs tespiti yapılmadığı bildirildi. Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede dün görülen 34 yeni Covid-19 vakasının yurt dışından gelenlerde tespit edildiğini açıkladı. Komisyon yetkilileri, başkent Pekin’de 21, Şanghay’da 2, Guangdong’da 9, Heylongciang ve Cıciang eyaletlerinde de birer kişide Kovid-19 tespit edildiğini, bu vakaların tamamının ”ithal vaka” olduğunu aktardı. Yetkililer ayrıca, dün itibariyle ülkedeki ”ithal vaka” sayısının da 189’a ulaştığını bildirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı