Gündem

İzmir’de 2 Camide Selda Bağcan Skandalı!

Bilindiği üzere dün İzmir’in bazı bölgelerindeki camilerde hoparlörden İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ çalınmıştı. Bu skandal birçok kesimden çok tepki çekmiş, olay sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı. İzmir’de tekrar benzer bir saldırı meydana geldi. Bu kez cami hoparlörlerinden Selda Bağcan’ın şarkısı çalındı.

İzmir İl Müftülüğü’nden yapılan açıklamada;

“20 Mayıs çarşamba günü ilimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Yaşanan bu olayın ardından konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Diğer taraftan söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir.” denildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuyla ilgili “İzmir’de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provokasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır.” ifadelerinde bulundu.

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın, ” Bütün ikaz ve tepkilere rağmen İzmir’de minaralerden ısrarla müzik dinletilmesi, kutsallarımıza ve İslam’a çok azgın ve cüretkâr bir saldırıdır. “Bu alçak eylem, malum mahfillerin yaptığı gibi sadece provokasyon yorumları ve hamasi kınamalarla geçiştirilemez” dedi.

Yalçın sözlerine “İzmir’in hassasiyetleri kullanılarak halkı galeyana getirmek isteyenlerin derhal ortaya çıkarılacağına, bu tehlikeli oyunu sahneye koyanlara en ağır cezaların verileceğine eminiz. Bu olup bitenlerin takipçisi olacak, millet ve mukaddesat düşmanlarına asla fırsat vermeyeceğiz.” şeklinde devam etti.

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık ise; “CHP’li olduğu tespit edilen ve zaten eylemleri CHP’liler tarafından desteklenen birileri, merkezî sisteme sızarak İzmir’in minarelerinden İtalyan Çav Bella şarkısını şehre dinletmiş.CHP zihniyetinin olduğu bir ülkede camileri bu kadar boş bırakmamak gerektiğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik bu sayede…” ifadelerinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı