Gündem

İzmir’de Ambulans Kaçıran Şahıs Kovalamacayla Yakalandı!

Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarının ve ekipmanlarının çok önem teşkil ettiği şu günlerde İzmir’de ilginç bir olay yaşandı. İhbar üzerine bir vakaya gitmekte olan ambulansı şüpheli bir şahıs kaçırdı. Ambulansı kaçıran şüpheli şahsı ise polisler kovalamaca sonucunda yakaladı.

 Sağlık Bakanlığına bağlı 35 KK 995 plakalı ambulansın Karşıyaka Bostanlı’da bir vakaya geldiği esnada 33 yaşındaki bir şahıs ambulansı kaçırdı.

Sağlık ekiplerinin vakaya müdahale etmesini fırsat bilen şüpheli Yeşildere Caddesi Atatürk Maskı civarında yakalandı.

Ambulansı kaçıran şahıs polislerce göz altına alındı. Şüphelinin çeşitli suçlardan kaydı olduğu da ortaya çıktı.

İzmir'de Ambulans Kaçıran Şahıs Kovalamacayla Yakalandı!

İzmir’de Koronavirüs’te Son Duruma Bakacak Olursak

İzmir’de ilk coronavirüs vakasına Çeşme’de rastlandı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran,

Ulusoy Çeşme Limanı’nda gümrük görevlisi olarak çalışan bir kişinin coronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtti. 45 çalışan ve ailelerinin karantinaya alınmasına karar verildiğini de ekledi.

İlk Vaka Çeşme’de Coronavirüs Görülmüştü

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran; ‘ Sevgili Çeşmeliler sizi ivedi bir şekilde panik ve infiale yol açmadan her türlü önlemi en üst seviyede yerine getirmeniz adına bilgilendirmeyi görev telakki ediyorum, Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine harfiyen uyun, evde kalın, sağlıkla kalın’ şeklinde açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde  Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’ne yüksek ateş ve halsizlikle getirilen iki kişi de koronavirüs tespit edildi. Hastalar İzmir’e sevk edildi ve hastanede olağanüstü hal ilan edilmişti.

Yetkililer Tarafından Doğrulanmıştı

Tespit edilen 2 koronavirüs vakası onaylanırken hastanenin karantina altında olmadığı ve açık olduğu belirtildi.

İstanbul’dan Gelen 2 Kişide Koronavirüs Tespit Edilmişti

Cuma günü hastaneye başvuran evli bir çiftin test sonuçları bugün belli oldu.Test sonuçlarına göre iki kişide de koronavirüs tespit edildi. Çiftin İstanbul’dan Seferihisar’a geldiği anlaşıldı.

Vakaların Seferihisar’da kimlerle temas ettiği ise henüz bilinmiyor.

Son olarak ise ABD’den ve Etiyopya’dan İzmir’e gelen 319 kişi karantina altına alındı.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na iniş yapan 319 kişinin önce pasaport kontrolü yapıldı. Sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait dezenfekte edilmiş araçlarla Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Muradiye Kız Öğrenci Yurdu’na getirildi. Yurda getirildikten sonra tüm vatandaşların tek tek ateşleri ölçüldü ve hepsi sağlık kontrolünden geçirildi. Vatandaşlar odalara yerleştirildikten sonra kendilerine mesir macunu ve kurum üzüm ikram edildi. Vatandaşların tüm ihtiyaçlarının da karşılandığı belirtildi.

Türk vatandaşlarının 14 gün boyunca karantinada kalacağı belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı