Gündem

İzmir’de İki Farklı İlçede Sağlık Çalışanlarına Corona Teşhisi Kondu!

Corona virüs salgını tüm dünyada devam ederken ülkemizde virüs salgınıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Hastanelerde karantina altına alınan ve tedavileri devam eden hasta sayısı her geçen gün artarken, sağlık çalışanlarının da büyük risk altında olduğu belirtiliyordu. Hastanelerde sağlık çalışanlarının ekipman sıkıntısı yaşadığı yönünde çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Pek çok sağlık çalışanı, gelen corona vakaları karşısında korunmasız kaldıklarını ve virüse yakalanma risklerinin yüksel olduğunu dile getirmişti. Evde kalma çağrısı sürdürülürken korkulan oldu!

Hastanelerde testler devam ederken kötü haber İzmir’den geldi. İzmir’de iki farklı ilçede sağlık çalışanlarına yapılan corona virüs testinin pozitif çıktığı belirlendi. İki farklı ilçede bulunan Aile Sağlık Merkezleri içerisinde test sonucu pozitif çıkan sağlık personelleri karantina altına alındı.

Sağlık Çalışanlarına Yapılan Testler Devam Ediyor

Karşıyaka ve Karabağlar ilçelerinde bulunan sağlık merkezlerinde çalışan sağlık personelleri karantina altına alındı. Günlerdir corona vakaları ile ilgilenen sağlık çalışanlarına yapılan test sonuçları pozitif çıktı. Karşıyaka’da bulunan 21 No’lu Aile Sağlık Merkezi’nde bulunan bir hemşire ile Karabağlar ilçesi 16 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde bulunan doktorun coronaya yakalandığı haberi paylaşıldı. Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan diğer sağlık personellerinin ve ailelerinin de test yaptırmaları için çalışmalar başladı. Son dönemlerde Aile Sağlığı Merkezlerine gelen hastaların da coronaya yakalanmış olabilecekleri düşünülüyor. Sağlık çalışanlarının etrafında bulunan kişiler tedbir amaçlı karantinaya alındı. Yapılan diğer testlerin sonuçlarının gelmesi bekleniyor. Yapılan incelemelerde sağlık çalışanlarının bugüne kadar herhangi bir belirti göstermedikleri öğrenildi. Bu süreçte aileleri ve yakınları da kontrol altına alındı. Sağlık çalışanlarının karantina sürecinde tedavilerine başlandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı