Gündem

İzmir’de Test Oranları ve Vaka Sayılarında Son Durum!

Korona virüsünün görüldüğü iller, sürecin başında açıklanmamaktaydı. Sebebi ise İtalya’nın yaptığı hatayı yapmamak ve İtalya’daki gibi vaka oranlarına sahip olmamak içindi. Vakaların tüm illerde görülmesinin ardından Sağlık Bakanı olarak görev yapmakta olan Fahrettin KOCA korona virüs tablosunu ve illerin vaka oranlarını paylaştı. İzmir en çok vaka görülen iller arasında yer aldı.

İstanbul’dan sonra Türkiye’de virüse yakalanan vakanın en çok olduğu ikinci şehir İzmir’dir.

Sağlık Bakanı olarak görev yapmakta olan Fahrettin KOCA hergün olduğu gibi bugün de illere göre vaka ve test sonuçlarını açıkladı. Açıklanan Türkiye korona virüs tablosunda bugün yapılan test sayısı 40.270, bugünkü vaka sayısı 4.353, vefat eden hasta sayısı 126 ve iyileşen hasta sayısı 1.542 dir.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ve İzmir Milletvekili olarak görev yapmakta olan Hamza Dağ, sosyal medya hesabından bir durum paylaşımda bulundu. İzmir’ de en güncel test ve vaka oranlarını karşılaştırmalı bir şekilde gösterdi. Vaka ve test oranlarını gün gün karşılaştırdı.

Türkiye’nin her yerinde korona salgını ile mücadele kararlılıkla sürdürülmeye devam ederken; Sağlık Bakanı’mız Fahrettin Koca korona virüse yakalan hasta sayısında en çok karşılaşıldığı illerin başında İstanbul ve İzmir geldiğine değinmişti.

İzmir’ deki virüse yakalanan hasta sayıları vatandaşlar tarafından merak konusu olurken; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ve İzmir Milletvekili olarak görev yapmakta olan Hamza Dağ, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. İzmir’de en güncel test ve vaka oranlarını karşılaştırmalı olarak paylaştı.

Türkiye Karşılaştırmalı Vaka Oranı

Hamza Dağ sosyal medya hesabındaki paylaşımında “İstatistikler hem Türkiye’de hem de İzmir’de bize moral verse de tedbiri elden bırakmamalıyız. Hareketimizi olabildiğince kısıtlamalı ve sosyal izolasyonu dahada arttırmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı