Gündem

Japonya’da Siyah Yağmur Paniği

Japonya’ya yağan yağmur siyah renkli olmasıyla dikkat çekti ve paniğe yol açtı. Petrolü andıran yağmur Tokyo yakınlarındaki Ageo, Iwatsuki, Kuki ve Hasuda bölgelerinde etkili oldu.

Asya ve Uzak Doğu ülkelerinde bir süredir paniğe yol açan çeşitli problemler yaşanıyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı ilgilendiren Corona Virüsü sebebiyle karantina altına alınan hastaların kaldığı otelin çökmesinin ardından Japonya’da da siyah renkli yağmur paniği yaşandı.

Japonya’daki Siyah Renkli Yağmurun Sebebi Merak Ediliyor

Sosyal medyada yapılan paylaşımlara ve haber sitelerinin aktardığı bilgilere göre Saitama Bölgesine ve Hasuda şehrine yağan yağmur pek çok insanı korkuttu. Pek çok kişi bu yağmurdan rahatsızlık duydu. Yetkililerin yağmurdan rahatsızlık duyanlardan pek çok şikayet aldığı belirtildi. Yağmurdan alınan örnekle yapılan ilk testlere göre yağmurun radyasyonla ya da havadaki herhangi bir maddeyle ilgisi olmadığı belirlendi. Yağmurun nükleer silahlar ve tesislerle alakalı olarak düzenlenen bir tehdit olmadığı da yapılan ilk testlerle belirlendi.

Japonya’da Siyah Renkli Yağmur Paniği

Açıklama Yapılmaması Paniği Artırıyor

Corona Virüsü salgını dolayısıyla 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın akıbeti merak edilirken böyle bir doğa olayı tartışmaları artırıyor. Net bir açıklama yapılmaması da gerginliğin, spekülasyonların ve korkunun artmasına sebep oluyor. Çok yakın zamanda Japonya’da “Diamond Princess” adlı dev cruise gemisi, Hong Konglu bir yolcunun gemiyi terk ettikten sonra koronavirüsü taşıdığının anlaşılmasıyla karantina altına alınmıştı. 70 kişinin daha enfekte olduğunun anlaşılmasının üzerine virüsün bulaştığı kişi sayısı 355 çıkmıştı. Ülkede görülen toplam Corona Virüs sayısının 407 olduğu belirtilmiş ancak gerçek sayının bu olmadığı da iddia edilmişti.

Siyah Yağmur’un Nedeni Volkanik Olaylar Olabilir Mi?

Bilindiği üzere Japonya çevresinde 100’den fazla aktif yanardağ bulunuyor. En son 2019 yılında Japonya’nın doğusunda yer alan Asama Yanardağı’nda patlama meydana gelmişti. Yetkililer çeşitli volkanik akıntıların olabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. 2 Mart’ta Tokyo yakınlarındaki Ageo, Iwatsuki, Kuki ve Hasuda bölgelerinde yağan siyah renkli yağmurun da bir yanardağ ile ilgisi olup olmadığı merak konusu oldu.

Japonya’da ‘Siyah Renkli Yağmur’ Paniği

Sık sık çeşitli ilginç doğa olaylarının yaşandığı Japonya’da 2017’de de yılana benzeyen garip şekilli bir bulut görülmüştü. Aynı zamanda çeşitli tsunami ve şiddetli deprem felaketleri yaşanan Japonya’da yağan siyah yağmurun da böyle bir felaketin habercisi olabileceği ihtimali bile oldukça korkutuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı