Gündem

Kamu Personeli İçin Alınan 24 Nisan Kararı!

Tüm dünyanın sürekli toplantıların yapıldığı, salgın döneminde Türkiye’de de bir toplantı gerçekleşti.

Corona virüs ile ilgili bütün çalışmalarını Huber Köşkü’nden yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dördüncü kez yapılmış olan dijital kabine toplantısına da yine Huber Köşkü’nden başkanlık etti. Alınan bilgiler doğrultusunda toplantının ana gündem maddesini corona virüse karşı alınacak önlemler oluşturdu. Toplantıda 23 Nisan kutlamalarına yönelik de maddeler yer aldı.

Hükümet tarafından son dakika açıklaması geldi.

Dördüncü kez yapılan dijital kabine toplantısı sonucunda kamu çalışanlarını da yakından ilgilendiren bir madde yer aldı.

Hükümet tarafından yapılan son dakika açıklamasında, milyonlarca kamu çalışanını yakından ilgilendiren bu açıklama da 24 Nisan günü ile ilgili alınan karar açıklandı. Corona virüse karşı alınan önlemler sebebi ile kamu personellerinin 24 Nisan tarihinde idari izinli sayılacağı söylendi.

Yapılan açıklamalara göre sokağa çıkma yasağı, resmî tatil olan 23 Nisan günü ile hafta sonu tatili birleştirildi. Fakat Ramazan Ayı öncesi olması sebebi ile perşembe ve cuma günlerinde marketlerin açık olacağı duyuruldu. Hükümet sokağa çıkma yasağı ile ilgili aldığı yeni bir kararı daha vatandaşlara duyurdu. Alınan bu yeni kararda kamu çalışanları 24 Nisan tarihinde idari izinli sayılacak.

Kamu çalışanlarının 24 Nisan tarihinde idari izinli sayılacağı Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı olan Metin Kıratlı tarafından duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda şu açıklamalara yer verildi.

“Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması şartı ile; kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan bütün çalışanların 24 Nisan 2020 Cuma günü tarihinde idari izinli sayılmaları Cumhurbaşkanlığı tarafından uygun görülmüştür.” İfadelerine yer verdi.

ASGARİ SEVİYEDE PERSONEL BULUNDURULACAK

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Günlük yaşamın aksamaması amacı ile asgari seviyede personel bulundurulmasına karar verilmiştir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı